Apple kimliğiniz devre dışı bırakılacak nedir

Apple service@apple.com' dan gibi görülen bir mail geldi mi? Gelen e-postada "Your Apple ID will Be disable Because of Some Violated Policies" yani Apple kimliği devre dışı bırakılacak!

Apple kimliğiniz devre dışı bırakılacak nedir
müşteri hizmetleri

Apple' dan geliyormuş gibi görülen e-postada şu şekilde bir uyarı iletiliyor. "Hesabınızın bilgilerinin geçersiz olduğu ve doğrulanmamış olduğu fark edildiği, Apple ID hesabınızı kullanmaya devam edebilmeniz için hesap bilgilerinizi doğrulamamız gerekiyor. En kısa zamanda imzalamanız ve doğrulama yapılması gerekir, kısa zaman içerisinde bunu yapmanız gerektiği; çünkü diye başlayan bilgide devre dışı bırakılan hesapların sonunda silindiğini bunların mailler, iCloud ve Apple depolanmış veriler olduğu belirtiliyor. Şifreyi kısa zaman içerisinde appleid.apple.com adresinden Apple ID hesap sayfasından yapılması ve şimdi kimlik doğrulaması için verdiği adresi tıklamanız isteniyor."

Gelen mail' de dikkat çeken gönderici bilgilerinde sanki servis@apple.com' dan gönderiliyormuş gibi görünüyor. Detaylarına bakıldığında "go2l. ink/tojaltojol, n0tr3ply-koalis....queenyaqueen1001@ securedeitunes. me ve service@apple.com" yer alıyor. Yani service apple olan fake diğerleri hacklemek istedikleri adrese yönlendiriyor.

Yukarıdaki olaya benzer çok sayıda mail atılmakta. Buna benzer ama e-posta içerisindeki site url' leri farklı maillerle karşılaşabilirsiniz. Gelen maile tıkladığınızda bilgisayara ya da telefona virüs bulaşabilir. Bunun dışında açılan yer sanki Apple' ın resmi web sitesiymiş gibi gösterip açılan sayfaya Apple kimlik bilgirinin girilmesi istenebiliyor. Girilen Apple kimlik adı ve şifresi anında karşı tarafa ulaşacaktır. Eğer girişte telefon doğrulaması varsa o da talep edilecektir.

Apple kimliğiniz devre dışı bırakılacak nedir

Apple kimliğiniz devre dışı bırakılacak ne demek istiyor

Mail' in başlığına baktığınızda "Your Apple ID will Be disable Because of Some Violated Policies" yani ihlal edilen politikalar nedeni ile Apple kimliği devre dışı bırakılacağı yazılmakta. Bu uyarı sahte ve hesabınız çalınabilir. Hesap çalma girişimine dikkat!

Apple kimliğiniz yani Apple ID bilgileriniz çalınırsa telefondaki kayıtlı veriler çalınacak. Kayıtlı şifreler ve kullanıcı verileri karşı tarafın eline geçecektir. Bunun dışında fotoğraflarınızı ve videolarınızı görebilecekler. Fark etmezseniz o andan sonrakiler de tehlikeye girecek.

Apple kimlik çalındı

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:01