iCloud ile alınan yedek kaç ay veya gün saklanır

Apple' nin yedek alma uygulaması iCloud' la alınan yedek ne kadar zaman saklı kalır. Telefon silindiğinde silinir mi? Yedek nereye alınıyor? Yedek saklama süresi kaç ay...

iCloud ile alınan yedek kaç ay veya gün saklanır
müşteri hizmetleri

Apple cep telefonları iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6s, Plus, iPhone 7, iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X' de yedek almak için çok sayıda uygulama bulunmakta. Bunlardan ücretli olanda var ücretsiz olanda. Ama genelde iTunes yazılımı ve iCloud uygulaması ile yedek alınmakta. Ama alternatif olarak Google Drive yer almakta.

iCloud yedeği ne kadar süre kalır

Gelelim iCloud ile alınan yedek kaç gün ya da kaç ay saklanır? iCloud ile 180 gün veya daha çok süre yedek alınmazsa Apple tarafından yedeklerin silinme hakkı bulunmakta. Bundan dolayı bu aralıklara dikkat ederek yedek alınız. Tabi yeterli yedekleme alanınız varsa! Yedekleme dopalama alanı yoksa "iPhone yedeklenemedi" şeklinde hata mesajı alırsınız.

iCloud yedek saklama süresi

Apple, yedek süresi olarak 180 gün ve üstü olarak bilgilendirmekte. Ama bu süreyi aşan zamanlarda bulunmakta. Yani bir ihtimal silebilir. Önlem olarak uyarıda bulunmakta.

iTunes ile yedek alma

iTunes üzerinden alınan yedek? iTunes programı ile alınan yedek bilgisayara alındığından her hangi bir zaman dilimi bulunmuyor. Yeterki bilgisayarda alınan yedeğinde yedeği alınması. Yani iTunes bilgisayara attığı yedeğin yerini bulun oradan kopyalayıp farklı bir klasöre aktarmanız. Bu konuda sitemizde resimli anlatım bulunmakta.

iCloud ile yedek alma nasıl yapılır

Ayarlar / Apple kmiliği, iCloud v... yazan (ismin üstüne) dokunun. iCloud seçeneğine dokunun. iCloud yedekleme yazısına dokunun. Son işlem Şimdi yedekle.

iCloud ile alınan yedek kaç ay veya gün saklanır

Haberimizde iCloud yedek ne zaman silinir sorusuna cevap verdik. Yedek alınan cihazlar iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, 6s / Plus, iPhone 7, iPhone 8 / Plus ve iPhone X için geçerli.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 12:23