iOS 11 ile Wi-Fi bağlantı sorunu ortadan kalkıyor

Apple' nin son işletim sistemi sürümü iOS 11' in Beta sorun sürümü kısa süre önce yayınlanmıştı. Yeni sürüm önemli sorunlara ışık oldu. iOS 11, rahatsız edici WiFi sıkıntısını ortadan kaldırıyor.

iOS 11 ile Wi-Fi bağlantı sorunu ortadan kalkıyor
banner192

Apple, iPhone ve iPad sahipleri için gelecekteki iOS 11 güncellemesinin parçası olarak, internette Wi-Fi kullanımıyla ilgili en büyük sıkıntılardan birini çözecek inanılmaz faydalı yeni bir özellik sunacak şekilde hazırlandı. IOS 11, iPhone'unuzda veya iPad'inizde sağlıklı bağlantı sağlayan Wi-Fi ağlarına bağlanmaktaki en büyük sıkıntılardan birini çözdü.

Zayıf Wi-Fi ağını iptal etme

facebook müşteri hizmetleri
Apple, iOS cihazınızın daha önce kaydettiği Wi-Fi noktalarına otomatik olarak bağlanma imkânını uzun zaman önce sunmuştu. Ancak bu inanılmaz derecede kullanışlı bir özellik gibi görünse de, aslında zamanla bir soruna dönüşebiliyordu. Mesela pratik kullanım açısından bakıldığında IOS, iPhone'unuzu, mobil veri açısından tehlikeli derecede düşük sınıra geldiğinizde 3 veya 4 yıl önce bir kez Wİ-Fİ ağına kayıt yaptığınız bir kafe veya bardaki zayıf Wİ-Fİ sinyallerine yönlendiriyor.

iOS 11 ile Wi-Fi bağlantı sorunu ortadan kalkıyor

Oysa yeni bir özellikle kullanıcılar bu sorundan kurtulabilecek. Bu yeni özellik, bu hafta iOS geliştiricilerine gönderilen iOS 11 beta 4 ile geldi. Bu özelliği etkinleştirmek için, Ayarlar> Wi-Fi seçeneğine gidin ve ardından kullanmak istemediğiniz Wİ-Fİ ağını bulun. Listenin sağ tarafındaki küçük (i) simgesine dokunun ve Ağlara Katılırken Sor seçeneğini aktif hale getirin. www.andronova.net

Daha önce, iOS kullanıcıları yalnızca bir Wi-Fi ağı için ''Ağı Unut'' özelliğini kullanabiliyorlardı. İOS kullanıcıları, İOS 11 ile birlikte telefonun otomatik olarak bağlandığı Wİ-Fİ ağlarından istediklerini reddetme şansına da sahip olacaklar. Yeni sürüm aynı zamanda kablosuz bağlantılarda iyileştirme ile gelecek. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 16:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 11 ay Önce

telefon ios 11 i kurduktan sonra sürekli wifiden atıyor :s

Emrecan
Emrecan - 10 ay Önce

Wifi ağından sürekli atıyor ve şifre istiyor

Wifi bağlantısı kopuyor şifre istiyor sorunu
Wifi bağlantısı kopuyor şifre istiyor sorunu @Emrecan - 10 ay Önce

iOS 11.0.2 sürümüne geçiş yaptınız mı? Farklı bir telefonda denediniz mi?

seda
seda - 11 ay Önce

ios 11 sürekli wifiden atıyor yardımcı olurmusunuz

iOS 11 wifi bağlantı sorunu
iOS 11 wifi bağlantı sorunu @seda - 11 ay Önce

Yani bağlantımı kesiliyor? Farklı bir ağa bağlanıp denediniz mi?

SIRADAKİ HABER