iOS 12.1.4 hücresel veri açılmıyor sorunu

iPhone kullanıcıları iOS 12.1.4 bağlantı olmuyor sorunuyla mücadele ediyor. iOS 12.1.4 güncellemeden sonra hücresel veri devre dışı kaldı ve wifi bağlanmıyor sorunu çıktı.

iOS 12.1.4 hücresel veri açılmıyor sorunu
müşteri hizmetleri

Apple' ın özellikle son 1 yıl içerisinde çıkardığı bazı sürümlerde ciddi sorunlar görüldü. Yeni çıkardığı iOS 12.1.4 güncellemesinden sonra bazı iPhone kullananlarda hücresel veri kapalı duruma geldiği ve hücresel veri açılmadığı şikayetleri geliyor. Bununla beraber birde wifi ağına bağlanma sorunu da görüldüğü yönünde bilgilerde var.

iOS 12 sürümleri ile başlayan wifi sorunu ve hücresel veri sorunu yeni iOS sürümüyle devam ediyor. Bu sürümde birde sanırım şebeke sorunuda yaşanıyor. Şebeke çekim seviyesi yani sinyal seviyesinde ani düşüşler görülebiliyor. 

Apple' ın daha öncede görülen bu hatalarla ilgili iOS 12.1.3' ü yayınlamıştı. Sonra FaceTime güvenlik sorunları nedeniyle apar topar 12.1.4' ü çıkardı. Yani tam test etmeden çıkan bir sürüm oldu. Tabi uzun zaman test edilen sürümlerde dahi ilginç sorunlar görülebiliyor. 

iOS 12.1.4 hücresel veri açılmıyor sorunu

iOS 12.1.4 wifi açılmıyor ve hücresel veri açılmıyor mu?

Yeniden çıkan sorunlar için Apple yakında yeni güncelleme ile karşımıza çıkacaktır. Hücresel veri açılmıyorsa ve ne yaparsanız yapın pasif görünüyorsa ya fabrika ayarına veya iTunes' den yeniden iOS 12.1.4' ü yükleyin. Sıfırdan kurulum çözüm olabilir.

iOS 12.1.4 hücresel veri devre dışı kalan ve diğer sorunlarla karşılaşanınız varsa yorumlarınızı bekliyoruz.