iPhone 7 ve Plus 4.5G internet ayarları

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonlarda 4.5G, 3G internet ayarları ve MMS ayarları nasıl yapılır? Resimli anlatım...

iPhone 7 ve Plus 4.5G internet ayarları
banner192

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone serisinin son telefonu iPhone 7 modelinde mobil hattınızdaki internetinizi nasıl kullanabileceğinizi bu makalemizde resimli olarak yayınlayacağız. Ayrıca bu haberimizde mms mesaj atmak istediğinizde hangi ayarları yapabileceğinizde bu haberimizde yer almaktadır.

Dünyada ve ülkemizde en çok satılan modeller arasında yer alan iPhone telefonda Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom interneti nasıl kullanmak istediğinizde bu ayarları kullanabilirsiniz.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus MMS 4.5G internet ayarları

iPhone 7 modelinde ana ekranın görüntüsü aşağıdaki gibidir. Bu ekranda iPhone telefonda yüklü uygulamaları görebilirsiniz. Bu uygulamalar içerisinden ayarlar simgesine tıklayınız. Ayarlar simgesi aşağıdaki gibi çark şeklinde bir simgesi bulunmaktadır. Ayarlar bölümünden telefonunuzda bulunan bir çok ayarı yapabileceğiniz gibi mobil veri ayarlarınızıda yapabilirsiniz.

iPhone 7 ve Plus 4.5G internet ayarları

Ayarlar başlığı altında aşağıdaki resimde görünen ekrana ulaşacaksınız. Bu ekranda mobil veri ayarlarınızı yapabilmeniz için Hücresel yazısına tıklayınız.

facebook müşteri hizmetleri
iPhone 7 internet ayarları

Hüceresel başlığı altında mobil internetinizi kullanabilmek için hücresel veri seçeneğini aktif hale getiriniz. Hücresel veri seçeneği normalde gri şeklinde bulunmaktadır. Aşağıdaki gibi seçeneği yeşil yaparak aktif hale getiriniz. Bu işlemin ardından ayarlara devam edebilmek için Seçenekler yazısına tıklayınız.

iPhone 7 Plus 4.5G internet ayarları

Bu ekranda ise ses ve veri seçeneklerinden şebeke modunu seçiniz. Ses ve veri içerisinde LTE, 3G ve 2G seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinden 4.5G interneti kullanabilmek için LTE seçeneğini seçiniz. Daha sonra Hüceresel Veri Ağı yazısına tıklayınız. 

iPhone 7 turkcell 4.5G internet ayarları

Son adım olarak ise açılan ekranda Hücresel Veri başlığı altında APN bölümüne internet yazınız. Kullanıcı Adı ve Parola kısmını boş bırakınız. MMS bölümü ayarlarında ise APN bölümüne mms kullanıcı adı ve parola kısımlarınada mms yazınız. MMSC: //mms.turkcell.com.tr/servlets/mms şeklinde yazarak işleminizi tamamlayınız.

iPhone 7 vodafone internet ayarları

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
DMCA.com Protection Status