iPhone 9 ile A12 7 nm işlemci geliyor

Apple' ın yeni işlemcisi A12 için TSMC ile anlaştığı duyuruldu. Yeni işlemci yüksek hıza ve daha uzun şarj süresine sahip olacak. Artık batarya süresi daha uzun gidecek.

iPhone 9 ile A12 7 nm işlemci geliyor
müşteri hizmetleri

Apple’ dan yeni bir işlemci yolda. A12 işlemcisi 7 nm olacak. Yeni çıkaracağı iPhone X ve iPhone 9 modellerinde daha güçlü işlemci olacak.

Apple, TSMC ile anlaştı. Yeni işlemci şu an için dünyada ilk olacak. A12, A11 işlemciye göre %20 daha performanslı olacak. A12 sadece daha performansı değil aynı zamanda diğerlerine göre %40 daha düşük güç tüketecek.

TSMC, 7 nm için hazır. İlerleyen yıllarda büyük ihtimal çoğu üretici 7 nm tercih edecek. Ama Samsung 2019' a daha güçlü bir işlemci ile gelebilir. Malum Samsung' un teknolojisi daha ilerde. Bir iddiaya göre Apple bunun farkında olduğundan A13 işlemci içinde Samsung' la çalışacağı belirtiliyor.

A12 işlemci iPhone 9 ve yeni iPhone X' de kullabilir! 

iPhone 9 ile A12 7 nm işlemci geliyor

Kısaca iPhone severler daha hızlı ve daha fazla batarya süresine sahip modellerle karşılaşacak.

Çoğu iPhone kullanıcılarının en büyük sorun yaptığı mesele yetersiz pil süresi. Yeni işlemci ile bakalım şarj süresi ne kadar gidecek?

TSMC' de bu işten büyül kazanç sağlayacak. Acaba Apple bu işlemciyi daha düşük maliyete yaptırmak için mi TSMC ile anlaştı?

müşteri hizmetleri