iPhone otomatik yanıt özelliği

Apple' ın iOS 11 yüklü iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, 6S, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8 / Plus ve iPhone X telefonlarda gelen aramaları otomatik yanıt özelliği nasıl açılır ve nasıl kullanılır?

iPhone otomatik yanıt özelliği
müşteri hizmetleri

Meşgul olduğunuz zamanlar telefonunuza bakamıyorsanız otomatik yanıt özelliğini kullanabilirsiniz. iPhone cep telefonlarınızda bulunan bu özellik sayesinde sizin belirleyeceğiniz süreler içerisinde gelen aramalara otomatik olarak cevap verebilirsiniz.

Telefonda gelen aramalara otomatik yanıt verme

iPhone otomatik yanıt özelliği iOS 11 ve sonrası işletim sistemlerinde uygulanabildiğini de unutmamalısınız. Daha düşük işletim sistemi versiyonlarında bu özellik çalışmamakta. iPhone otomatik yanıt özelliğinin en önemli avantajlarından biri ise sadece sabit aramalara cevap vermemesi Whatsapp, Skype gibi uygulamalardan gelen aramalar içinde bu özellik aktif edilebilmekte. Özelliği aktif ettikten sonra araç kullanırken, spor yaparken veya rahatsız edilmek istemediğimiz bir anda sizi arayanları bilgilendirmek için bu özelliği kullanabilirsiniz.

iPhone otomatik yanıt nasıl kullanılır

Otomatik yanıtlama özelliğinin aktif edebilmek için cep telefonunuzdan Ayarlar bölümüne girmeniz gerekiyor. Genel menüsünden Erişebilirlik bölümüne giriş yapın. Burada karşınıza çıkan Sesli Arama Yönlendirme seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkacak olan Aramaları Otomatik Yanıtla menüsüne giriş yapın. Buraya kadar geldikten sonra öncelikle otomatik yanıt özelliğini aktif edin. Aktif etme işlemini yaparken sizle bazı seçeneklerde sunulmakta. Burada otomatik yanıt özelliğini aktif olacağı aram sonrasın ki süreyi de belirleyebilirsiniz. Ayarlamalarınızı yaptıktan sonra artık bu özelliği aktif olarak kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz süre geçtikten sonra otomatik yanıt sistemi devreye girecek ve sizi arayanları otomatik olarak bilgilendirecektir. Bu özellik sayesinde cep telefonunuza cevap veremediğiniz zamanlarda arayanlar sizleri merak etmeyecek ve onlara gerekli bilgiyi vermiş olacaksınız.

Otomatik yanıt nasıl açılır

Ayarlar / Erişilebilirlik / Sesli arama yönlendirme / Aramaları otomatik yanıtla

Telefonda gelen aramalara otomatik yanıt vermeiPhone otomatik yanıt nasıl kullanılırOtomatik yanıt nasıl açılıriPhone otomatik yanıt özelliği

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2017, 12:46
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri