iPhone’ umu bul nedir nasıl kapatılır

Apple, son etkinliğinde iPhone 8 / Plus ve iPhone X tanıttı. iPhone 6s ve iPhone 7' den sonra en iyi telefonlar olmayı başaracak. Peki iCloud ve yedek alma da iPhone’ umu bul önemi...

iPhone’ umu bul nedir nasıl kapatılır
müşteri hizmetleri

Apple, iPhone cep telefonlarda iCloud ile ilgili bazı işlemlerde ve daha önce telefonun yedeğini aldıysanız ve veriler silindi ya da yazılımsal bir sorunla karşılaştıysanız alınan yedeği geri yüklemek istiyorsanız eğer telefonunuzun iPhone’ umu bul özelliği açıksa bu işlemleri yapamazsınız. Haberimizde iPhone’ umu bul nedir ve iPhone’ umu bul nasıl kapatılır detaylarına yer verdik. Yazı sonunda farklı bir haberimizde görsel anlatımla da iPhone’ umu bul özelliğini kapatabilirsiniz. 

iPhone’ umu bul nedir

iPhone’umu bul uygulaması Apple’ın ürettiği cihazlara sunduğu bir koruma programıdır. iPhone cep telefonlarının yanı sıra iPad, Mac, Apple Watch gibi cihazlar içinde çalışmakta. Bu uygulama sayesinde cihazınız çalındığında cihazınızın konumunu bulabileceğiniz gibi içerisinde bulunan bilgileri de koruma altına alabilirsiniz.

Haritada konum bulma, cihazı bulmak için cihazın sesinin çalmasını sağlama, cihazı kayıp moduna almak ve kilitleme, cihazınızda bulunan kişisel bilgileri uzaktan silme gibi özellikler sayesinde bu uygulama cihazınızın tamamen korunmasını sağlamakta. Uygulama cihazları kullanırken oldukça yararlı olmakta. Ancak cihazları başkasına verdiğinizde bu uygulamayı kapatmak isteyebilirsiniz. Bunu için iPhone’umu bul nasıl kapatılır adımlarını izlemeniz gerekir. www.andronova.net

iPhone’ umu bul nedir nasıl kapatılıriPhone’ umu bul nedir iPhone’ umu bul nasıl kapatılıriPhone’ umu bul kapatma

iPhone’ umu bul nasıl kapatılır

Uygulamayı devre dışı bırakmak içinse bazı adımları izlemeniz gerekmekte. Apple kimliğiniz ile iCloud.com adresine giriş yapmanız gerekli. Daha sonra iPhone’umu Bul uygulamasını seçin. Karşınıza çıkan ekranın üst kısmında Tüm Aygıtlar seçeneğini seçin. Bu ekrana ulaştığınızda karşınıza aygıtlarınız çıkacaktır. iPhone’umu bul uygulamasını kaldırmak istediğiniz cihazı seçtikten sonra Hesaptan Çıkar’ı seçmeniz yeterlidir. Bu ekrandan isterseniz cihazlarınızı da silebilirsiniz.

Yapacağınız bu işlemler sonrasında Apple kimliğinize kayıtlı olan cihaz sizden çıkacak ve takip edemeyecek, içerisindeki bilgileri yönetemeyeceksiniz. Bu nedenle cihazı silmeden önce iyi düşünmeniz gerekir. İkinci el telefon satışlarında veya cep telefonunuzu yakınınıza verdiğinizde bu uygulamayı yaptıktan sonra telefonu alan kişi kendi Apple kimliğine giriş yaparak bu cihazı kendine tanıtabilir ve iPhone’umu bul uygulamasını tekrar aktif ederek kullanabilir.

iPhone’ umu bul kapatma adımları iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X telefon modelleri için yapılabilir.

iPhone’ umu bul nasıl kapatılır resimli anlatım detaylarına aşağıda yer alan ilişkili haberlerden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 18:44
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri