iPhone yavaşlama sorunu için çözüm iOS 11.3

Apple, kasıtlı yaptığı bir işlemle eski modellerde yani iPhone 7' ye kadar olan modellerde yavaşlatma işlemi yaptı. Hatta 7 içinde etkiledi diyenlerde oldu. Şikayetler için peki çözümü?

iPhone yavaşlama sorunu için çözüm iOS 11.3
müşteri hizmetleri

Apple' ın kısa süre önce kasıtlı eski iPhone modellerinde yaptığı yavaşlatma işlemi için gelen yoğun şikayetler sonucu çözüm için yeni bir güncelleme yayınlayacak.

Apple ne yapmıştı? Çoğu modelde pilin şarj seviyesi düştüğünde cihazlarda performans düşüklüğüne neden olacak bir işlem yapmıştı. Uzun zaman anlaşılmayan bu sorun bir testte ortaya çıkmıştı. Apple ise kullanıcılarından özür dilemişti.

Apple yavaşlatma çözümü için ne yaptı? Çözüm içinde uygun fiyata batarya satışını başlatmıştı. Tabi kullanıcılar bu durumdan şikayetçi olunca çözüm için yeni bir iOS güncellemesine karar verdi.

iPhone yavaşlama için Apple' ın çözümü

iPhone yavaşlama sorunu için iOS 11.3 güncellemesi geliyor. Apple iOS 11.3 sürümü ile kullanıcılarına özelleştirilebilme seçeneği sunacak.

iPhone performans düşüşünü yönetme seçeneği yakında kullanıcılarına ulaşacak. iOS 11.3 ile pil performansını yönetme özelliği geliyor. Kullanıcılar istediği zamanlarda cihazın performansını düşürerek daha fazla pil kullanımına geçebilecek.

iPhone yavaşlama sorunu için çözüm iOS 11.3

iOS 11.3 Şubat ayında tanıtılması bekleniyor. Yeni sürüm ise dağıtıma Mart 2018 gibi gelmesi bekleniyor.

Yavaşlama sorunu iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE, iPhone 5c ve tahmini iPhone 7 içinde geçerli.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 21:09