Safaride girilen siteler nasıl silinir iPhone 6 ve 6s telefonda önbellek temizleme

banner186

iPhone 6 ve iPhone 6S telefonda Google arama geçmişi nasıl temizlenir kaldırılır? Tarayıcı safaride girilen siteler nasıl silinir temizlenir? Safari önbellek temizleme nasıl yapılır?

Safaride girilen siteler nasıl silinir iPhone 6 ve 6s telefonda önbellek temizleme
Çağrı merkezi 10 Şubat 2017 Cuma 01:45

banner192

Apple markasının amiral gemisi ve ülkemizde neredeyse en çok satılan telefon olan iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinde önbellek temizlemenin nasıl yapılacağını bu haberimizde anlatacağız. Peki önbellek temizliğini  neden yaparız? Bu sorumuz cevap aslında çok basittir çünkü önbellek temizliği telefonunuzun hızlanması, telefonunuzda yerli alan açılması ve tarayıcınızın daha verimli çalışabilmesi için bu temizliği yapmanzı gerekmektedir. Akıllı telefon son dönemde artık internet kullanımında yoğun olarak kullanıldığı için bundan dolayı tarayıcılarıda yoğun olarakta kullanılmaktadır. iPhone telefonunun varsayılan tarayıcısı olan safaride bu temizliği yapmak için hangi adımları takip edeceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız. www.andronova.net

Safaride girilen siteler nasıl silinir temizlenir?

  • iPhone  6 ve iPhone 6S modellerinde ön bellek temizliği yapabilmeniz için ilk önce telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. iPhone telefonlarında ayarlar bölümü çok kolay bulunmaktadır. Ana ekran menüsünde aşağıda yer alan ekranda da göründüğü üzere çark şeklinde bir simge ile gösterilmektedir. Ayarlar simgesine tıklayınız.

Telefonda önbellek nasıl temizlenir?

iPhone 6 ve 6s telefonda önbellek nasıl silinir

  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra karşınıza gelen ayarlar seçeneklerinden sayfanın sonuna doğru bulunan safari yazısına tıklayınız.

iPhone 6 ve 6S modellerinde ön bellek nasıl silinir

  • Safari yazısına tıkladığınızda ise sizleri aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır. Bu ekranda yapmanzı gereken ise tarihçeyi ve web sitesi verilerini sil yazısına tıklayarak devam ediniz.

ön bellek nasıl silinir

  • Son olarak ise yukarıdaki yazıyıa tıkladığınızda ise telefon sizlerden bu kararınızd emin olup olmadığınız soracaktır. Tekrardan sizlerin karşınıza Tarihçeyi ve Verileri Sil yazısını çıkaracaktır. Eğer onaylamak isterseniz aynı yazıyı tekrardan tıklayarak telefonunuzun önbellek temizliğini yapabilirsiniz. Bu yaptığınız işlem aslında yalnışlıkla oldu diyorsanız ise yazının altında yer alan "vazgeç" yazısına tıklayınız. Teknoloji haberleri

telefonda ön bellek nasıl silinir

Yukarıdaki işlemleri tamamladığınızda ise telefonunuzda önbellek temizleme işlemini tamamlamış olacaksınız. Bu işlemler sonucunda tarayıcınızın önbelleği temizlendiği için daha önce girmiş olduğunuz websiteleride tarayıcı geçmişinden silinecektir.

Google arama geçmişi nasıl temizlenir

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×