Your Apple ID has been changed the billing information

Support-id@apple.com Apple kimliğiniz fatura bilgilerini değiştirdi ne demek istiyor? Apple kimlik fatura bilgilerim değiştirildi şeklinde mail geldi ve indirmeniz için pdf dosyası çıkıyorsa virüs var.

Your Apple ID has been changed the billing information
müşteri hizmetleri

Aşağıdakine benzer bir e-postayla karşılaştınız mı? Biz bir ay içerisinde iki kez karşılaştık. İkiside tahmini aynı yerden geliyor. Birinde hesap bilgilerinin geçersiz olması ve doğrulanma olmamasından silineceği şeklinde bir mail gelmişti. Şimdide Apple fatura bilgisinin değiştiğini içeren bir mail geldi. Son gelen mail daha tehlikeli!

"Apple kimliğinizde değişiklikler ... 2018’ de veya ... 2019' da yapıldı. Fatura bilgileri değişti. Ekli dosyada fatura kimlik no' yu doğrulanması ile Apple kimliğinin hesabınızı kullanmaya devam etmesi sağlama için hesap bilgilerini doğrulamamız gerekiyor. Ekli dosyayı tıklayın ve 24 saat dolmadan kimlik doğrulaması olmazsa Apple kimliğiniz devre dışı bırakılacağı yazmakta."

Yukarıdaki mailde ek ile gelen yazıda verdikleri PDF formatında ek dosyayı indirdiğinizde ve açıldığında ya bilgisayarınızdaki veriler şifrelenecek veya virüs bulaşacaktır. Bu tarz gelen maillerdeki gönderen kısmını iyice analiz etmeten tıklamayın. Birde ücretli güçlü bir virüs programı sürümü kullanın. Virüs programlarındaki sürümler çok önemli.

Apple kimliğiniz fatura bilgilerini değiştirdi virüsü

Gelen mail support-id@apple.com gibi görünse de bu şekilde değil. Maskelenmiş bir görünüm. Oklara tıklayıp detayları inceleyin. ME uzantılı bir site uzantısında sahip.

Your Apple ID has been changed the billing informationApple kimliğiniz fatura bilgilerini değiştirdi virüsü

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 03:35
müşteri hizmetleri