Apple, Özür Dileyerek iOS 8.0.2 Güncellemesini Yayınladı!

Apple‘ın mobil işletim sistemi iOS için yayınladığı güncelleme fiyaskosu sonrası, bu güncellemeyi yapan kullanıcıların telefon sinyallerinin kaybolmasına ve Touch ID ‘nin bozularak telefonun kilidinin açılmamasına sebep olduğu, iOS 8.0.1 güncellemesiyle gelen problemler ve çözümüne yönelik yazımızı burada paylaşmıştık.

Andronova

Bunun üzerine Apple, bu durum karşısında acele edip meydana gelen sorunların giderildiği yeni güncellemesi iOS 8.0.2‘yi yayınladı ve konu hakkında tüm kullanıcılardan özür diledi. Yapılan açıklamada;

iOS 8.0.2 kullanıcılar için indirilebilir durumda. Bu son güncelleme, iOS 8.0.1 güncellemesi sonrası iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘ı etkileyen hataları düzeltmenin yanında bazı iyileştirmeleri de barındırıyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarından, iOS 8.0.1’deki hatalar sebebiyle yaşattığımız rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz.

Apple, burada haberini yaptığımız, yeni telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile yaşanan kasanın kolayca eğilmesi probleminde de olduğu gibi, güncellemeden kaynaklanan sorun karşısında da benzer bir açıklama yaparak, meydana gelen hatanın sınırlı sayıda (40.000’den az) kullanıcıyı etkilediğini belirtti.

ios-8-0-2

Yeni güncellemeyi kontrol etmek için iTunes üzerinden veya telefonun ayarlar menüsünden güncellemeyi denetlemeniz yeterli olacaktır.

Kaynak: techcrunch

Andronova