iCloud yedek silme iPhone' dan nasıl yapılır

Apple' ın iPhone telefonunda iCloud yedek silme işlemini çoğu kullanıcı ilk bakışta bulamaz. Nereden silinir bulamayanlar yardım isteyebiliyor. İşte bu konu sizin için hazırlandı.

iCloud yedek silme iPhone' dan nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

iPhone telefonlarda yedek alma dendiğinde ilk akla gelen iCloud olur. iCloud Apple' ın resmi yedekleme uygulaması. iPhone kullanıcılarının en sık kullandığı iCloud ve iTunes programıdır. iTunes' de Apple' nin bir yazılımıdır. Bu iki uygulama ile genelde tüm cihazın yedeği alınabilir. Tabi iCloud' da yeterli saklama alanı varsa. Yedekleme alanı dolduysa ücret karşılığı boş alan satın alabilirsiniz. Aşağıda iCloud yedek silme işlemini adım adım anlattık ama yedek silinmiyor durumu çıkarsa telefonu yeniden başlatınız.

Aşağıda daha önce iCloud ile alınan yedeğin nasıl silineceğine resimli anlatımla gösterdik. Uyarı olarak alınan yedeğin içeriğinden emin değilseniz silmemenizi ve her önleme karşı cihaz yedeğini iTunes ile almanız önerilir.

iCloud üzerinden alınan yedeği silme işlemi genelde tüm iPhone telefonlarda aynı. Tabi eski iOS sürümlerinden adımlar farklı olabiliyor. Ama mantık aynı. www.andronova.net

iCloud yedek silme nasıl yapılır

  • Ayarlar
  • ilk seçenek Apple kimliği (isim olan)
  • iCloud
  • Saklama alanını yönette girin
  • Yedeklere dokunun
  • iPhone ve yedeklemeyi sil yapın

iCloud yedeğin silinmesi için adımlar iPhone' un tüm modelleri için geçerliliği vardır. Yalnız iOS 9, iOS 10 ve iOS 13 gibi sürümlerde farklılıklarla karşılaşabilirsiniz.

Silinmeyen yedek için;

  • iTunes yardımı ile bilgisayara telefonu bağlayın
  • Mevcut olan yedeği bilgisayara alınız
  • Yazılım güncellemesini bilgisayardan yapın
  • Sorun devam ederse iCloud kapatın ve sonrasında tekrar silmeye çalışın

iCloud yedek silme iPhone' dan nasıl yapılıriCloud yedekleme silmeiCloud yedek silme iPhone 5siCloud yedek silme iPhone 6iCloud yedek silme iPhone 7iCloud yedek silme iPhone 8

İşlemi başlatmadan önce önlem amaçlı iTunes yazılımının kullanılmasını öneriyoruz. Tam yedekleme yapıldıktan sonra telefondan alınanlar temizlenebilir. Bazen önemli bir veri gözden kaçırıldığı oluyor ve geri alınması için çok uğraş veriliyor.

Yapılan işlemler anlık yapıldığından geri dönüşü olmadığını belirtelim. Apple' ın sunucusundan silinen bir veriyi almak için bir işlem yapamazsınız. Lakin kurtarma programının kullanılması sadece telefona yapılacak bir işlem olduğunu belirtelim.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 10:19
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri