iOS 13 almayan cihazlar için iOS 12.4.2 güncellemesi

Apple' dan iOS 13 güncellemesi almayan cihazlar için iOS 12.4.2 güncellemesi geldi. Gelen sürüm daha çok iPhone güvenlik açıklarının kapatılması için.

iOS 13 almayan cihazlar için iOS 12.4.2 güncellemesi
müşteri hizmetleri

Apple geçtiğimiz hafta iOS 13 ve sonrasında iOS 13.1' i yayınlamıştı. Fakat bazı iPad ve iPhone cihazlar bu güncellemeden yararlanamadı. Apple' da bu cihazlar için yeni bir güncelleme yayınladı.

iOS 12.4.2 iPhone başta olmak üzere çok sayıda destek almayan modellere geldi. Bu sürümün en önemli tarafı güvenlik açıklarının kapatılması için çıkmış olması. Bir önceki sürümünde açık bulundu ve kapatılması için iOS 12.4.2 çıktı.

Google, yakın bir zamanda iOS' da açık bulduğunu duyurmuştu. Apple' da belli bir zaman geçmeden ilan etmesinden rahatsızlığını dile getirdi. Zira daha önceden Apple' a bu açığı iletmiş ve neden genel duyuru zamanından önce yapıldığından dolayı sitem karışımı tepkisini gösterdi.

iOS 12.4.1' de iki güvenlik açığı ortaya çıkmıştı. Çıkan güncellemeden sonra bu sorun ortadan kalktı. Genel bir performans iyileştirmesi de içeren güncellemeyi henüz yüklememiş kullanıcıların bekletmede işlem yapmaları öneriliyor.

iOS 13 almayan cihazlar için iOS 12.4.2 güncellemesi

iOS 12.4.2 yüklenmiyor veya güncellenmiyor sorunu yaşayanlar telefonun kapatılarak açılıp tekrar denemelerini öneririz. Sorun devam edenler farklı internet ağından işlem yapabilirler. Son olarak iTunes, yazılım yükseltmesinde önemli etkenlerden biri. Bu programlada denenebilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 10:43
müşteri hizmetleri