iOS 13.2.3 güncellemesi ve saklama alanı yüklenemiyor sorunu

Apple' ın iOS 13 ile sık sık yayınladığı güncellemelere bir yenisi daha eklendi iOS 13.2.3 iPhone kullanıcıların indirmesine sunuldu. Yükleme için 910,7 MB boş alan gerekiyor.

iOS 13.2.3 güncellemesi ve saklama alanı yüklenemiyor sorunu
müşteri hizmetleri

Apple' dan yeni bir iOS güncellemesiyle karşı karşıyayız ve yine önemli hataları kapsayan iyileştirmeler sunmakta. Mesajlarda fotoğralar gibi ilişikler görünmüyor sorunu, yeni e-posta alma sorunu, ileti içeriğini dahil edilmiyor sorunu ve uygulamaların arka planında içerik indirmesi engeli kaldırıldı. Birde "güncellemede kullanılabilir 910,7 MB saklama alanı gerektirdiği için yüklenemiyor" uyarısını ele aldık.

Güncelleme yükelemek için boş alan olarak 910,7 MB saklama alanı gereksinimi var. Güncelleme sırasında sistem dosyalarının aktarılması için gerekli alanı ifade ediyor yani yükleme dosya boyutu değil.

  1. Mesajlar ayrıntılarının görünümünde sorun oluştuğu nedeniyle fotoğraflar, bağlantılar ve diğer ilişikler görünmediği raporlandı
  2. Uygulamalarda arka plandaki içerilerin indirilmesini engelleyen sorun çözüldü  
  3. Sistem araması, mail, notlar ve dosyalar içerisinde arama çalışmıyor sorunu  
  4. Mail yeni iletileri almayı engellen sorun ve Exchange özgün ileti içeriği dahil edilememe ya da alıntı engeli çözüldü
  5. Son olarak performansta ve güvenlik tarafında iyileştirmeler yapıldı

iOS 13.2.3 güncellemesi ve saklama alanı yüklenemiyor sorunuiOS 13.2.3 güncellemesi iphone

Saklama alanı yetersiz nedeniyle iOS güncellemesi olmuyor yani yüklenmiyor ise WhatsApp tarzı uygulamalarda manuel temizlik ve çöp kutusunu temizleyerek kontrol ediniz. Bunun dışında hangi dosyalar ne kadar yer kaplıyor kontrol edebilirsiniz. Örnek fotoğraflar kaç GB gibi bakabilirsiniz.

Saklama alanını kontrol etmek için;

  • Ayarları açın
  • Genel' e girin
  • iPhone saklama alanına dokunun ve verilerin ekrana yansımasını bekleyin
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 02:06
müşteri hizmetleri