iOS 13.6 Golden Master indirmeye açıldı

Golden Master, Apple' ın iOS 13.6 beta güncellemesinde ortaya çıkan final sürümden önceki sürüm diyebiliriz. Geliştiricilere açılan sürüm özelliklerine bakalım.

iOS 13.6 Golden Master indirmeye açıldı
müşteri hizmetleri

iOS 13.6 Golden Master, Apple' ın geliştiriciler için açtığı test sürümü yanında çok sayıda yeniliği getirdi. Bu sürüm final sürümden hamen önceki güncelleme olduğundan dolayı önem arz ediyor. Yakında iOS 14 ile karşılaşacaklar şimdiden bu özelliklere bakmak isteyebiliyor.

Tahmini bir iki ay sonrasında karşılaşacağım bu özellikleri çoğunlukla geliştiriciler test edebiliyor. Sizde denemek istiyorsanız bir geliştirici hesabına geçebilirsiniz. 

Dikkat çeken yeniliklerden;

Audio ve Apple News uygulaması oldu. A. News' den seçilen bir ekip, sesli anlattıkları öyküleri telefonlara getiriyor. İlk bir önceki çıkan beta sürümde karşılaşıldı. 

CarKey özelliği yeni yazılımla karşımıza çıkacak. Uyumlu araç iPhone ile eşleştirildikten sonra, artık arabanın anahtarı olarak iPhone' u kullanabiliyorsunuz. İlk test BMW 5 ile kullanılacağı belirtiliyor.

iOS 13.6 GM, sistem güncellemelerini indirmede ve yüklemede gelişmiş destek sunmakta. Yazılım güncellemeleri ve Otomatik güncellemeler kısmına ek seçenekler getirilerek otomatik hale dönüşüyor. Otomatik gece indir gibi seçenekler yer alacak.

Sağlık uygulamasında değişim var. Boğaz ağrısını, baş ağrısını, titreme gibi çok sayıda hastalığı izleme yeteneğine kavuşıyor. 

Haberler uygulamasında gizlilik bildiriminde değişime gidildiğinden de bahsediliyor.

iOS 13.6 Golden Master indirmeye açıldı