Google, Yeni E-posta Uygulaması Inbox’ı Duyurdu!

Yıllar önce insanların en önemli iletişim aracı olan mektupların yerine geçen E-posta (Email), bir çok kişinin hayatında en önemli yeri kaplıyor. E-posta denilince akla ilk gelen firmalardan olan Gmail ise, bir çok kişinin güvenerek kullandığı, sektörün liderliğini yapıyor.

müşteri hizmetleri

E-posta’nın gelişmesi, beraberinde başka zorlukları da getirdi. Önceden günde bir kaç E-posta alan bizler, artık 100’lerce istenmeyen (spam) E-postaların haricinde 10’larca da bizi ilgilendiren E-posta alıyoruz. Önceden sadece PC ile kullanılan E-postalar, artık telefon, tablet pc, saat ve hatta arabalardan ve ismini sayamadığımız akıllı cihazlardan kullanılır oldu. Bu durum, E-posta anlayışının değişim ihtiyacını öne getirdi.

Google, şimdi de yine Gmail’i yapan kişilerce üretilmiş, uzun yıllar edindikleri tecrübeleriyle E-posta anlayışını bir üst seviyeye çıkaracak bir başka E-posta servisi olan Inbox (gelen kutusu)’nu duyurdu. Yeni nesil E-posta yöneticisi olan Inbox, Gmail’den bir çok özelliğiyle farklılık gösteriyor.

bigtopblog_fullres

Yeni E-posta servisi Inbox, herkesin biliği standart “gelen kutusu” mantığında olduğu gibi, emaillerin tarafımızdan kontrolü gibi işlemleri, kendi yapay zekasıyla yöneten, bir nevi bizim için çalışan bir özel Inbox (gelen kutusu) olarak tasarlanmış.

Şimdilik sadece davetiye ile kullanabileceğiniz Davetiye almak için ise inbox@google.com adresine e-posta göndermeniz gerekiyor.