iPad Air Pro 2015’e mi Erteleniyor?

Apple CEO’su Tim Cook 2014 yılında Apple için “harika şeyler” olacağından bahsederken biz bu harika şeylerin; iPhone 6, iWatch, iTV ve yeni bir iPad Air Pro olduğunu düşünüyordu. Zaman içinde gelen haberlere göre de bu beklentilerin gerçek olduğu dolaylı şekilde Apple tarafından açıklanmıştı.

Samsung’un CES 2014’te tanıttığı 12,2 inç boyutunda Galaxy NotePRO modelinden sonra özellikle kurumlar tarafından tercih edilmeye başlayan bu tablet kategorisi oldukça dikkat çekici bir ürün haline gelmişti.

Büyük ekranlı telefonlara iPhone 6 ile katılacak Apple’da büyük ekranlı tabletinde hazırlandığı bildiriliyor ve bu tabletin iPhone 6 lansmanından hemen sonra tanıtılacağı öngörülüyordu. KGI Menkul Değerler Analisti Ming-Chi Kuo’nun yaptığı analiz çalışmasına göre ise durum pekte böyle değil. Apple’ın 2014 yılı içinde yeni bir iPad Air tanıtacağını söyleyen Kuo, A8 işlemcisi ve parmak okuma teknolojisi TouchID’nin de yeni iPad Air modelinde olacağının altını çiziyor.

new-ipad-pro-envisioned

Araştırmacı  Ming-Chi Kuo’ya göre Apple kapalı kapılar ardında 12,9 inçlik iPad Air Pro üzerinde gayri resmi olarak çalışıyor ama bu çalışma iOS işletim sisteminin optimizasyon sorunlarından dolayı şu anda öncelik konusunda biraz geri itilmiş olarak görülüyor. Apple’ın tüm gücüyle iWatch ve iPhone 6 üzerinde çalıştığı düşünüldüğünde iPad Air Pro’nun 2015 yılına sarkacağı da yapılan yorumlar arasında.