iPad Air ve iPad Mini 2 Ülkemizde Satışa Başladı

22 Ekimde tanıtımı yapılan ve Kasımın başında da Amerika başta olmak üzere satışına başlanan iPad Air ve iPad Mini 2 dün gece 00:00 itibariyle ülkemizdeki Apple Online Store’dan satılmaya başlandı. Şu anda aldığınız ürünlerin model farketmeksizin kargolama süresi 2 – 3 hafta olarak görülüyor. Bu sürenin önümüzdeki günlerde stokların artmasıyla değişeceğini düşünüyorum. Apple’ın ülkemizde faaliyet göstermesiyle birlikte yurt dşı fiyatlarına çok yakın fiyatlardan ürün alabilmek artık mümkün. Genelde insanlar fiyatları Amerika  ile kıyaslıyor ama asıl yapılması gerekn Avrupa fiyatları ile kıyaslamak. Zaten bunu yaptığınızda da fiyatların aynı olduğunu görebiliyorsunuz. Geçtiğimiz yaz Hollanda’dan iPad Mini getirtmek istediğimde kampanya yapan bir teknoloji mağazaımda satılan fiyattan 10 TL pahalı olduğunu görmüş ve vazgeçmiştim bunu da hatırlatmakta fayda var.

iPad Air, Apple’ın efsane tableti oldu. Saat hızı arttırılmış (1,4 Ghz)64 bit A7 çipsete sahip tablet 9,7 inç boyutunda 2048 x 1536 çözünürlüğünde ve 264 ppi değerinde bir ekrana sahip. 5 mega piksel arka kameraya 1,2 mega piksel ön kameraya sahip. 7,5 mm kalınlığı ile oldukça ince bir yapsı var. 469 gramlık ağırlığı ile de taşınılabilirlik anlamında çok üst seviyede bir cihaz olarak göze çarpıyor. Tabletin genel özellikleri bunlar.

iad Mini 2 Retina Display ise iPhone 5S’t kullanılan A7 işlemcisinin yine saat hızı arttırılmış (1,3 Ghz) bir yonga setine sahip. 7,9 inç, 2048 x 1536 ekran çözünürlüğü ve 326 ppi’lık bir değere sahip olan ekranın kağıt üzerinde mükemmel göründüğünü söyleyebiliriz ama iPad Mini 2’nin renk verme sorunları olduğunu sizlere buradan anlatmıştık. iPad Mini 2 almayı düşünüyorsanız yazıma mutlaka göz atın derim. 5 mega piksel arka kameraya 1,2 mega piksel ön kameraya sahip tabletin 330 gramlık ağırlığı ise bu cihazın mükemmel ve ergonomik bir oyun konsoluna dönüşmesini sağlıyor. Tabi burada karar tamamen size ait. Aşağıdaki resimde ürünlerin fiyatlarını bulabilirsiniz.

iPad Air için Apple Store Türkiye Fiyat Listesi

iPad Air Satış Fiyatı

iPad Mini 2 Retina Display için Apple Store Türkiye Fiyat Listesi

iPad Mini 2 Fiyat Listesi

Size naçizane bir tavsiyem olacak; herhangi bir Apple ürünü alacaksanız en az 32 GB almaya dikkat edin yoksa sonra başınızı dağlara taşlara vurursunuz. Demedi demeyin…