Samsung ile Apple Arasındaki Reklamlı Atışmada 2. Raund Başladı

Apple ve Samsung mobil alanda birbirlerine hem bağlı hemde bir o kadar rakip iki firma. Apple ve Samsung’un iş anlamda ortaklıklarının yanında mahkeme koridorlarındaki birliktelikleri de bir hayli ironik bir durum oluşturmakta. İki mobil devinin kullanıcıları da cihazlarına bir o kadar aşkla bağlılar. Samsung yada Apple ile ilgili yaptığımız en ufak olumlu yada olumsuz eleştiri de ya Apple’cı yada Samsung’çu olmak ile suçlanabiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir yazımın altına okuyucularımızdan biri “Apple’cısın git iphonenovada yaz” bir diğeri de beni “Samsung fanı” olmak ile suçladı -ki bu da bizim işimizi iyi yaptığımızın bir göstergesidir diyebiliriz.

Apple ve Samsung özellikle patent ihlalleri ile ve yasaklanan cihazlar ile boğuşurken yeni reklam filimleri bu rekabete bir gülümseme de kazandırmıyor değil. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir reklamda masanın üstünde duran kalemin yapabildikleri anlatılırken arkadan bir iPad Air çıkması tabletin inceliğinin vurgulandığı bir reklam olmuştu. Steve Jobs’ın ve Tim Cook’un kalem konusuna bakış açılarının oldukça olumsuz olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Şimdi sizi bu reklam ile başbaşa bırakalım.

xlUQYWN6uDI” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bu videodan sonra Samsung cephesinden gelen reklam filmi ise bir o kadar eğlenceli olmuş. Samsung’un da kalem üzerinden yola çıktığı reklam filmi ekran çözünürlüğünün kıyaslanması ve çoklu göreve seçeneklerinin anlatılmasıyla son buluyor. iPad Air tablet olarak mükemmel görünebilir ama Galaxy Note 10.1 2014 modelinin de yapabildiklerini görmezden gelmek imkansız. Şimdi sizlere bu espirili videoyu gösterelim ve hangisinin daha “iyi” olduğuna siz kara verin.