iPhone’un Ekran Kilidini Açmadan iPhone’a Hükmetmek!

iOS için her zaman stabiliteden, akıcılıktan, kolay kullanım sunması gibi kelimelerin yanında en sık kullandığımız bir başka kelime ise sıkıcılık olmuştur. Apple iOS işletim sistemine dışarıdan müdahale şansı vermeyerek ne bir kauncher nede bir Widget eklenebilmesine olanak sağlamıştır.

iOS 8 ile bu işler değişecek gibi görünse de aslında temel anlamda değişecek pek bir şey yoktur; çünkü Apple yine kendi izin verdiği arayüzleri ve Widget’leri kullandıracaktır. Bu da özgürmüş gibi görünen ama özgür olunamayan bir ekosistemdir.

iOS işletim sistemini özgür bırakmak ve 3.parti yazılımları yükleyebilmek için işletim sisteminin kırılması yani JailBreak yapılması gereklidir. Bu yapıldıktan sonra “bilinmeyen kaynaklardan” program yükleyebilmekteyiz. Bu programları da Cydia marketten indirebilmekteyiz. Bu markete girdikten sonra geliştiricilerin Repolarına girip uygulamalara erişebiliyoruz.

Bu gün sizlere JailBreak sonrası kurabileceğiniz bir uygulamayı tanıtmak istiyoruz. Bu uygulama ile kilit ekranından tüm bildirimlere ulaşabiliyor ve buradan bunlara cevap verebiliyorsunuz. Bu sayede daha az şarj gücü tüketileceğinin de altı çizilirken bu uygulamayı oldukça efektif bulduğumuzun da altını çizelim. Programı ModMyi Reposundan indirebilirsiniz. Olmasını istediğiniz özelliklere göre fiyatının değiştiği bu uygulamayı sizlere tavsiye ediyoruz. Bu tweakin nasıl çalıştığını görmek istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.