iPhone 5S ve 5C’nin Türkiye’ye Geliş Tarihi Kesinleşti

Apple‘ ın 20 Eylülde satışa sunduğu yeni nesil iPhone 5S ve iPhone 5C global anlamda satış yapmaya başlıyor. İlk olarak Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, İngiltere ve Amerika’ da satılmaya başlayan telefonlar çıktığı ilk 3 günde şu ana kadar en çok satılan iPhone modeli oldu. Yeni nesil iPhone modellerinin rekor üstüne rekor kırdığından daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik.

Andronova

Apple tarafından gelen bilgilere göre 25 Ekimde yeni iPhone 5S ve iPhone 5C 36 farklı ülkede daha satılmaya başlayacak. Bu ülkeler alfabetik sıraya göre: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Yeni Zelanda ve Yunanistan.

Evet okuduklarınızdan anlaşılacağı üzere 2. satış dalgasında Türkiye yok. 1 hafta sonra yani 1 Kasım tarihinde ise 3. dalga satış kampanyası başlıyor; bu ülkelerde sırasıyla Arnavutluk, Ermenistan, Bahreyn, Kolombiya, El Salvador, Guam, Guatemala, Hindistan, Makedonya, Malezya, Meksika, Moldova, Karadağ, Suudi Arabistan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri.

LG, Samsung, HTC gibi dünya devi firmalar ürünlerini satışa çıkardıklarında Türkiye satış listesinin en başında olurken sadece bayi bazında temsil edilen Apple ülkemizi hangi gruba koyuyor bunu hep birlikte görüyoruz. 16 GB modelinin ülkemizde ön sipariş yoluyla 2800 TL ye alıcı ararken telefonun 32 GB modeli için 3200 TL fiyat isteniyor. Bakalım iPhone ülkemizde de satış rakamları kıracak mı!

Andronova