iPhone destek hattı Apple Türkiye

Apple cihazları için Türkiye yardım hattı var mı? Teknik servis, satış desteği ve kurumsal birimi ile iletişime geçmeniz için 0216 telefon numaraları bulunmakta. Tabi belli saatler arasında.

Andronova

Apple’ ın dünya genelinde çok sayıda yerde servis ağı bulunmakta. Türkiye’ de de bazı anlaşmalı servisler bulunmakta. Ama bazı ürünler için yine de Apple müşteri hizmetleri 0216 282 1511 aramak gerekebiliyor. Çalışma saatlerine baktığımızda sabah 9′ dan başlıyor ve akşam 20′ ye kadar hizmet verilmekte. Ücretsiz bir numarası ise 00800 448829873 olarak biliniyor.

Örnek yurtdışından gelen cep telefonları için servis garantisi var mı diye iletişime geçilmesi gerekiyor. Bazı ülkelerden ve o ülkelerden alınan yere göre Türkiye’ de garantisi olup olmadığı anlaşılıyor.

Peki Apple destek hattını arasam teknik bilgi alabilir miyim? Bazı durumlar için evet. Ama sadece yüzeysel bir bilgi verilmekte. Genelde yetkili servise yönlendiriliyor. Eğer aldığınız ürünü Apple şikayet etmek için arayacaksanız aşağıdaki numaralardan işlem yaptırabilirsiniz. Özel destek hattı ise yazı içerisinde

Apple yetkili servis onarım süresi: Yasal olarak değişmediyse 20 iş günü olarak hesaplanmakta. Bu hesaba pazar dahil değil. Bu süre dolarsa ya yeni bir telefon ya da ürün ücret iadesi yapılması gerekiyor. Genelde KDV düşülerek ödeme yapılıyor. Bu gibi durumlarda KDV içinde yasal başvurular yapılabilir.

Cihaz ücret iadesi nasıl yapılır? Verilen süre dolduğunda servis aranır ve talep oluşturulur. İşlem yapmazsalar iPhone destek hattı aranarak şikayet kaydı oluşturulur. Yine duyarsız kalınırsa tüketici hakem heyetine başvuru yapılır.

iPhone destek hattı Apple Türkiye

Apple destek hattı Türkiye

Apple müşteri hizmetleri telefon numarası: 00800 448 829 873 ve 878 genelde bu numaralar ile zor iletişime geçiliyor. 0216 282 1511 Nolu numarayı arayabilirsiniz. Ama akşam 6′ ya kadar hizmet vermekteler. Ve hafta sonu çalışmıyorlar. Yine de yukarıdaki özel iPhone destek hattı aranarak yardım istenebilir. Bazı sorunlar için yardım alabilirsiniz.

Apple servis seçenekleri için bu getsupport.apple.com adresten destek için neler yapılabileceğini kontrol edebilirsiniz. Açılan sayfada sizden cihazınızın imei numarasını girmeniz istenecek. Apple iPhone Türkiye yetkili servislerinden biri de Genpa’ dır Genpa yetkili servislerinin bulunduğu yerler aşağıda yer almaktadır. Cihazı göndermeden önce garantisi olup olmadığını ve yapılacak adımları öğrenmeniz önerilir. www.andronova.net

apple destek hattı numarası

Apple yetkili servisleri hangi illerde var?

Eğer değişmediyse İstanbul’ un Etiler, Kadıköy, Trabzon, Ankara Kızılay, İzmir’ in Çankaya’ sında, Adana Seyhan, Bursa ve Diyarbakır.

Apple yetkili servislerine direk genelde ulaşılamamakta. Nedeni eskiden çok sayıda kullanıcı direk servisleri aradıklarından servisler bu yoğunluktan dolayı aşırı iş yükü nedeniyle telefon numaralarını Apple ve bilinmeyen numaralar sorgulamasından kaldırdılar. Siz aradığınızda genel Apple müşteri hizmetlerine ulaşacaksınız. Bu yerde özel bir çağrı merkezi. Apple’ ın Türkiye’ de çağrı merkezi hizmetini vermekte.


Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 23:13

Andronova