iPhone eski sürüme nasıl geri dönülür

iPhone telefona gelen yeni güncellemeyi beğenmedim sorunlu ve eski sürüme geri dönmek istiyorum bu mümkün mü geri nasıl dönülür? iOS manuel eski sürümleri indirme yükleme adresi.

Andronova

Apple telefon pazarına ile işletim sistemi ile girdi ve günümüzde de bu özelliğini kaybetmeyerek hala ürettiği tüm telefonlarda kendi işletim sistemini kullanmaktadır. Bu durum telefon kullanıcılarını birbirinden ayırmaktadır. iOS kullanımı diğer işletim sistemlerine göre biraz daha profesyoneldir.

iOS her telefon üretildikçe yazılım sisteminde kendini güncellemektedir fakat her güncelleme yanında yavaşlığı ve yanlışları da yanında getiriyor ilk başta beta sürümü yayınlanan yazılımları yüklediğimizde ve güncellediğimizde telefonunuza bazı hatalar ile karşılaşabiliyoruz.

iOS işletim sistemi kendi güncellemelerini otomatik olarak telefonda indirip kurabiliyor veya bilgisayara bağlayıp i-tunes üzerinden de bu güncellemeyi yapabilirsiniz yapmanız gereken tek şey internetten elinizdeki telefonun belirtilen sürüme uygun olup olmadığına bakmak telefonunuza ayarlar kısmında güncelleme ayrı olarak belirtilmektedir. i-Tunes programı ile güncelleme için, iTunes ile yeni sürüm iOS nasıl yüklenir yazımızı incelemeniz önerilir.

iPhone eski sürüme nasıl geri dönülür

iPhone iOS eski sürüme nasıl geri dönülür

iPhone iOS eski sürüme nasıl geri dönülür

iPhone telefona çıkmış son yeni sürümü yüklediniz ve beğenmesiniz ise nasıl eski sürüme dönülür diye araştırıyorsanız eğer Apple yeni sürümü imzalayana kadar eski sürüme geri dönülebilir. Ama imzalandıysa artık eski sürüme geri dönüş yapılamaz.

iOS yazılım güncelleme: Ayarlar kısmından en altta yazılım güncellemesi kısmına girdiğinizde otomatik olarak indirmeye başlayacaktır ve telefonunuza yeni taliminizi başarı ile kurabilirsiniz ve yeniliklerden faydalanabilirsiniz.

Çıkan güncelleme sorunsuz mu yorumlara ve şikayetelere bakınız. Dikkat etmeniz gereken nokta telefonunuza uyumlu olup olması aksi takdir de yavaşlamaktadır ve hatalara neden olabilirsiniz çünkü yazılımlar telefonların uyumuna göre güncellenir. Güncellemeler telefonlar için faydalıdır hızlı çalışmalarını ve yeni özelliklerden en verimli şekilde faydalanılmasının sağlar. Telefonun uzun ömürlü olmasını sağlar. Cihazınızda yaptığınız güncellemeden memnun kalmaz iseniz eski sürüme dönme zor.

iPhone eski iOS sürümü indirme adresi

Bazı sürümlerde (deneme) geri yüklemenize olanak tanır. İstediğiniz herhangi bir sürümü iTunes üzerinden bilgisayarınıza indirerek telefonunuz ile bilgisayar bağlantısı kurarak istediğiniz iOS yazılımına telefonunuza kurabilirsiniz Fakat bu durum telefonunuzun yavaşlamasına veya bazı özelliklerini yitirmesini sağlayabilir. Cihaz üzerinden güncelleme yapamadıysanız ev yeni güncellemeyi göremiyorsanız, Apple’ın kendi resmi sitesinden yazılımı indirebilirsiniz.

İTunes üzerinde yazılım yükleme yapmanız mümkün telefonu bilgisayara bağlamanın yeterlidir. 

iPhone 4s’ de, iPhone 5′ de, iPhone 5s’ e, iPhone 6 / 6s, iPhone X, iPhone 8 ve Plus cep telefonlarda, iOS eski sürüme geri dönmek için eski ve yeni sürümleri cep telefona yüklemek için yazılım dosyasını indirme adresi aşağıda.

iOS eski sürümleri indirme ve manuel iOS indirme adresi tıklayın.

iOS eski sürümleri indirmemanuel iOS indirme adresi


Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 17:45

Andronova