Ücretsiz Apple geliştirici hesabı

Apple geliştirici hesabı ücretsiz kullanıma açılıyor. Ama bazı şartları var ve uygun olan hesaplar yıllık ücret ödemeyecek.

Ücretsiz Apple geliştirici hesabı
müşteri hizmetleri

Apple' dan önemli bir karar çıktı. Apple' a yazılım geliştiren çok sayıda geliştirici bulunmakta ve bunun için belli bir ücret ödeyerek geliştirici hesaplarını elde ediyorlar. İşte buna dönük bir karar aldı ve ücretsiz geliştirici hesabı açıklamasını duyurdu.

Ücretsiz geliştirci hesabını almak için bazı şartlar bulunmakta. Bununla ilgili açıklamayı resmi web adresinde yayınlayan şirket artık şartları karşılayanlar yıllık ücret ödemeyecek.

Karara göre kar gütmeyen kuruluşların bu ücretleri ödememek için Apple' a talep açabilecek. Bu kuruluşlar içerisinde devlet ve eğitim kurumu yer almakta.

Bu arada geliştirici ücretinde değişim oldu. İtalya ve G.Kore gibi bazı ülkelerde muafiyet olayı şartlarına uyanlar için yıllık 99 dolar olan geliştirici ücreti ödenmeyecek. 

Bedava gelişticisi hesabı için yeni hesap açmak zorunluluğu bulunmuyor. Şu an için Türkiye feragattan yararlanmıyor ama yakında diyebiliriz.

Ücretsiz Apple geliştirici hesabı

müşteri hizmetleri