Apple iPhone 5C’nin 8 GB’lık Modeli Satışa Sunuldu!

media 2407

Apple‘ın geçtiğimiz yıl iPhone 5S ile birlikte tanıttığı ve iPhone 5’in yerini alan (donanım anlamında) telefonu iPhone 5C’nin C’sinin Cheap yani Ucuz anlamına geleceğini umarken sondaki ‘nin Color yani Renkli anlamına geldiğine üzülerek şahit olmuştuk. Apple sevdalısı kullanıcıların “ucuz iPhone” sevdası ise başka baharlara kalmıştı. Apple tarafında ise “bizim zaten ucuz iPhone modellerimiz var” söylemleri iPhone 4 ve iPhone 4S için geçerliliğini korurken firmanın bu telefonlara halen yazılım deteği sunması özellikle alt gelirli pazarlarda bu telefonların “ucuz iPhone” olarak satılmasına sebep olmakta.

Andronova

Bu satış stratejisi belki mükemmele gibi görünse de insanlar “ucuz iPhone” yerine “eski iPhone’ları” alıyorlardı. Bu durumun önüne geçmek içinde Apple yine bir satış stratejisi ile iPhone 5C’de hem fiyat indirimi hemde ROM kapasite indirimine gitti. Artık iPhone 5C’nin 8GB modelini de satın alabiliyorsunuz. TElefon henüz ülkemizde satışa sunulmadı ancak çok kısa bir süre içinde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Ülkemizde en düşük 1849 TL’den satılan iPhone 5C’nin dışarıdaki indirimler düşünüldüğünde ortalama  150 ile 200 TL arası dahada ucuzlayacağını öngörebiliriz. Almanya, Fransa ve İngiltere’de satılan iPhone 5C 8 GB modellerinin satış rakamlarını aşağıda sizler için paylaşıyorum.

Almanya Apple Store’da

Almanya iPhone 5C 8GB

İngiltere Apple Store’da

İngiltere iPhone 5C

Fransa Apple Store’da

Fransa iPhone 5C

İlginç olan şu ki Fransa ile Almanya arasında telefonlarda 10 €’luk bir satış farkı bulunmakta. Bir diğer ilginçlik ise İngiltere’de satılan iPhone’ların tüm Avrupa’dan daha ucuza olması. Bu fiyatlara iPhone 5C alınır mı en doğru kararı siz vereceksiniz.

Kaynak: apple.fr, apple.de, apple.uk

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın