Apple iPhone 6 ile “İnce” Kavramını Yeniden Şekillendirecek!

blank

Apple, her çıkarttığı ürünün daha küçüğünü ve daha incesini yapmasıyla ünlü bir firmadır. Bunun sanırım en iyi örneği Mac Pro’dur. Bir önceki Mac Pro’dan 4 kat daha hızlı ama 8 kat daha küçük bir bilgisayar yapmak bu segmentte yapılan en büyük değişiklik olmuştu. iPhone’ların gelişimi ve iPad’lerin gelişimine bakarsanız bu incelik konusunun bu kadar kısa bir sürede ne noktalara geldiğini anlayabilirsiniz. İncelik konusunda beni en çok etkileyen ürünler ise kesinlikle Xperia Z Ultra ve Huawei Ascend P6 olmuştur.

teknik destek

Apple her geçen yıl artan yada azalan incelik skalasında nereden nereye gelmiş kısaca hatırlayalım. ilk nesil iPhone 11,6 mm inceliğe sahipken iPhone 4S 9,3 mm kalınlığa sahipti, en son nesil iPhone 5S ise 7,6 mm kalınlığıyla ilk nesil iPhone’un neredeyse yarısı kalınlığa sahip.

all apple iphones

Bu incelme prosesinden iPhone 6’nın da büyük ölçüde yararlanacağı aşikar. Bunun en büyük sebebi ise artan ekran boyutu ve buna bağlı olarak arttırılan anakart yüzeyi olacak. Güney Koreli ET News’in haberine göre yeni nesil iPhone 6’nın 6 milimetre kalınlığa sahip olacağı söyleniyor. Güney Koreli haber sitesinin verdiği bu bilgi ile ilgili bir şey söylemek imkansızda olsa; Apple’ın cihazlarında daha ince ve daha küçük takıntısı olduğunu herkes biliyor.

Apple iPhone 6 ile beklentileri bilerek yada bilmeyerek çok fazla arttırıyor. Daha büyük bir iPhone hatta 2 adet iPhone beklentisi sürekli dillendiriliyor. Bir kesim var ki onlara 4,7 inç, bir diğer kesim var ki (Samsung’un oluşturduğu) onlara da 5,7 inç ekranlı bir iPhone 6 yapılması tasarlanıyor. Peki yeni nesil iPhone’lar bu ekran boyutları ile gelirse siz hangi modeli tercih ederdiniz? ET News sitesinin haberine konu olan o iPhone tasarımını birlikte izlemeye ne dersiniz?

9zl15dhAkKw” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kayank: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!