Apple iPhone 6 ve iPhone 7 kırmak cihazla mümkün

blank

iPhone telefonun parolasını kıran cihaz için Apple tarafından açıklama yapıldı. Belirlenen güvenlik açığı iOS 11 ile ortadan kaldırıldı. iOS 11 Eylül ayında yayınlanacak.

teknik destek

Apple‘ dan iPhone 6s’ den başlayıp 7 Plus’ a kadar modellerde kıran cihaz için açıklama yapıldı. Bu güvenlik açığı iOS 11 güncellemesi ile sorun ortadan kalkacak. Bir YouTube kanalında yayınlanan video da iPhone cep telefonun şifresinin nasıl kırıldığı gözler önüne serildi.Cihazın fiyatı 500 dolar olarak açıklandı. Apple ise iOS 11 deneme sürümlerinden beta 4 ile bu açığın kapatıldığını belirtti. Tabi iOS 11′ e geçiş yapılana kadar şifre sorunu olmayacak.

500 Dolarlık cihazın çalışması için iPhone telefona fiziksel olarak erişimin yapılabilmesi gerekiyor. Aynı zamanda şifrenin 4 haneli olması şartı da bulunuyor. Cihaz tahmini şifre denemesi ile 10 dakika içerisinde denemeler yapılarak test ediliyor. Eğer 10 dakikanın üzerinden sürerse kırma işlemi yavaş şekilde devam ediliyor.

Şifre kırma da ek bilgi olarak şifre değiştirme süresi önemli Örnek dakikalar içerisinde değiştirilen şifrenin kırılması bazen 3 günü bulabiliyor. Eğer 4 hanenin üzerinde bir şifre varsa aylar ya da yıllar sürebiliyor. 

Apple, iOS 11′ i Eylül 2017 ile yayınlanacağı bilgisini verdi. Her ne kadar bu açık kapatılsa da büyük ihtimal ileride yeni bir açık bulunabilir. Açıkla ilgili detaylı videoyu aşağıya bıraktık ve kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

youtube.com/embed/IXglwbyMydM

Apple iPhone 6 ve iPhone 7 kırmak cihazla mümkün


Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 01:48

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!