Apple iPhone 6 ve Samsung Galaxy S5 Karşılaştırma (Video)

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple iPhone 6’nın çıkmasıyla beraber karşılaştırma videoları, drop test videoları, diğer mobil cihazlarla kıyaslama videoları artık yavaş yavaş artmaya başladı. Şimdiki Apple iphone 6 ve Samsung Galaxy S5 karşılaştırması yazımızda ise karşılaştırılan telefon üreticilerinin arasındaki rekabet düşünülünce daha da ilgi çekici ve merak uyandırıcı bir hal alıyor. İki firma pastadan en büyük payı almak için sonuna kadar mücadele ediyor. Her alanda birbirlerinin karşınına çıkıyorlar. İki firmada meydanı diğerine bırakmak istemiyor.

Andronova

Bu Apple iPhone 6 ve Samsung Galaxy S5 videolu karşılaştırma yazımızda iki telefon ilk önce Hardware yani donanımsal olarak karşılaştırılıyor. Hangi telefonun parmak izi okuyucusu daha verimli çalışıyor ve diğer donanımsal özellikleri karşı karşıya geliyor. İki telefonun üretildiği malzemeler kıyaslanıyor. Bilindiği gibi Apple her zaman olduğu gibi yine aleminyum kasayı tercih etti Samsung ise yine her zamanki gibi plastik kasaya sahip.  İki tlefonun ekranları karşılaştırılmakta sonucu videoda kendiniz göreceksiniz. Ekran karşılaştırmasında ilginç bir şey var.

Daha sonra Software yani yazılım hakkında karşılaştırma başlıyor. Telefonlarda bulunan çeşitli uygulamalara göz atlıyor. Kamera karşılaştırmasında ise iki telefonunda birbirine üstünlük kurduğu noktalar var. Performans konusundada karşı karşıya geliyorlar GeekBench testindeki skorları ekranda görebiliyoruz ve performans ile ilgili çesitli testler yapılmaya devam ediyor. Uygulamaların açılma hızları, web sayfalarının yüklenme hızları gibi vs.

Müzik çalma sırasındaki ses kalitesi ve yükeskliği karşılaştırmalar arasında burada galip iPhone 6 ve videodaki batarya karşılaştırmasında galip Sansung gözüküyor. Videoya göz atarak kendi değerlendirmenizi yapabilirsiniz. Eğer telefon değiştirmek istiyorsanız ve hangi telefonu almam gerekiyor diye düşünüyorsanız belki bu konuda karar vermenizi kolaylaştıran bir video olabilir…

2xp_AhLmSwE#t=516″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.