Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Resmi Olarak Tanıtıldı!

media 12716

Ve nihayet beklenen an geldi ve milyonlarca kişinin uruna günlerce Apple‘ın mağazasının önünde kamp kurduğu yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus resmi olarak tanıtıldı.

Andronova

Tim Cook’un dünyadaki en gelişmiş akıllı telefon olarak tanıttığı yeni iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modeli, daha önce sızdırılan haberlerde de ortaya çıkan pembe gül altın (Rose Gold) renk seçeneğine de sahip olacak.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri, gücünü Samsung’un ürettiği 64-bit A9 çipsetinden alıyor ve bunun yanı sıra M9 Motion Processor ile destekleniyor.

iphone-6s-ve-iphone-6s-plus-goruntu2

Apple iPhone 6s, 7000 Alüminyum alaşımından oluşan oldukça sağlam gövdesiyle 4.7 inç ekran ve iPhone 6s Plus modeli ise 5.5 inç ekranla geliyor ve her iki model de Force Touch yerine, basıncı algılayabilen ve gerçek dokunma hissi veren 3D Touch teknolojisine sahip.

iphone-6s-ve-iphone-6s-plus-goruntu4

Bunun yanı sıra 1715mAh batarya, %50 daha fazla piksel içeren fotoğraflar çekebilmenize olanak sağlayan ve 4K video kaydı imkanına sahip 12MP iSight arka kamera, 5MP FaceTime HD ön kamerayla gelen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri, aynı zamanda 4.5G desteğine de sahipler.

iphone-6s-ve-iphone-6s-plus-goruntu3

Bu yıl oldukça başarılı bir çıkardığını söyleyebileceğimiz Apple‘ın, yeni iPhone 6s modeli için 650$ ve iPhone 6s Plus modelinin fiyatı ise 750$ fiyat belirlenmiş ve her iki model için de ön siparişler 12 Eylül’de başlayacak.

iphone-6s-ve-iphone-6s-plus-goruntu1Ayrıca iOS 9‘un da 16 Eylül itibariyle yayınlanacağı müjdesini verelim.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın