Apple, iPhone 7 için Yeni Bir Kamera Patenti Aldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Amerika Patent ve Marka Ofisinden sızdırılan bilgiye göre Apple yepyeni bir kamera teknolojisi için patent aldı. Patentin ayrıntılaına geçmeden evvel akıllı telefonların kameralarının son günlerde büyük bir önem kazandığının altını çizelim. Günden güne artan megapiksel savaşlarından daha fazlasını sunmaya çalışan HTC ve Samsung farklı teknolojiler kullanarak (UltraPiksel ve ISOCELL) diğer firmalardan farklılaşmaya çalışsa da son kullanıcıda bulunan megapikselin başındaki değerin fazla olmasının kameranın iyi olduğu izlenimini bir türlü yok edemiyorlar.

Apple’ın iPhone 6’da 8 megapiksel kamera kullanacağı belirtiliyor. Bu kameranın “f” değeri ve sensör büyüklüğü ise iPhone 5S’ten 1,5 kat daha fazla olacağı da ayrı bir söylenti. Apple fotoğraf boyutuu arttıran megapiksel değeri yerine daha keskin ve daha pürüzsüz fotoğraf çekebilmenin peşinden gittiği görülmekte.

Apple’ın yaptığı patent başvurusunda ise firmanın farklı bir OIS (Optik Görüntü Sabitleme) teknolojisi üzerinde çalıştığını  görebilmekteyiz. Kameranın lensinden geçen ışığın sensöre düşmeden evvel yapılandırılması yöntemiyle “Süper Çözünürlüklü” fotoğrafların çekilebilmesi sağlanacak gibi görünmekte.

ois-super-resolution-images

Oppo Find 7’de kullanılan ve 50 megapiksel fotoğraf çekimi için aynı anda birden fazla fotoğrafın çekilerek birleştirme yöntemini Apple’ın geçtiğimiz yıl iPhone 5S’te kullandığının da altını çizelim. Kamera deneyimi konusunda kullanıcılarına en iyiyi vermeye çalışan Apple’ın iPhone 7 ile birlikte “Süper Çözünürlük” deyimini de hayatımıza sokacağını söyleyebiliriz.

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir