Apple iPhone Çin modeli çıkarabilir

Andronova

Apple' ın son modellerinde istediği satış başarısını yakalayamadığından dolayı Çin’ e özel bir iPhone modeli çıkarabilir. Uygun fiyatlarda satışa çıkaracak model Eylül' de açıklanabilir.

Çin’ in ABD ile ilgili sorunları direk Huawei’ yi etklemişti. Bazı ambargolar nedeniyle bazı firmalarda dolaylı yolla etikendi. Bunda ABD firmalarında etkilenmesi söz konusu. Yeni gelişmelere göre Apple ticaret savaşlarından etkilenmemek için bir A ve B planı olabilir.

Japonya ile Güney Kore arasında çıkan bir gerilim nedeniyle yonga ve ekran üretiminde kullanılan mazlemelerde kısıtlamaya gidileceği ve ABD ile Çin gerginliği Apple’ ın ekran üretimini etkileyebileceğinden Apple’ ın bu konuda bazı çalışmaları ortaya çıktı. Daha önce ekran konusunda bir şirkete önemli yatırımı olmuştu.

Gelelim haberin ana konusuna. Apple yeni çıkarmış olduğu iPhone’ ların Çin’ de satışında beklediği kazancı elde edemediğinden dolayı Çin için yeni model veya modeller çıkarabilir. Apple, yeni iPhone’ ları Çin için yüksek fiyatlarda olması nedeniyle satışlarını büyük etkiledi. Malum dünyanın en kalabalık ülkesi Çin. Bir diğer etkende ticaret savaşlarının Apple satışlarını etkilemesi.

Çin iPhone fiyatı uygun olacak?

Çin iPhone modeli 2019 içerisinde çıkabilir. Son gelişmeler için Apple hem ekran üretimi tedarik sorunu için hem de satış için bir kaç hamlesi olacak. Apple, Çin özel iPhone modeli için çalışmaya başlanmış. 

Apple, Vivo, Huawei ve Oppo’ ya kayan müşterilerini geri almaya çalışmak için bazı takdikleri çıkarmaya devam edecek. İşte bunlardan biri olan özel iPhone Çin modeli uygun fiyatta satışa çıkacak.

Eylül ayında yeni iPhone modelleri tanıtılabilir. Çin için çıkarılacak yeni modellerde donanımda bazı kısıtlamalara gidilebilir.

Apple iPhone Çin modeli çıkarabilir

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir