Apple, iPhone’da Joystick Olarak Kullanılabilen Menü Butonu Üzerinde Çalışıyor

Apple‘ın USPTO’da beliren yeni patenti gözlerin açılmasına sebep oldu. Teknoloji devi, iPhone’ların menü tuşunun (home button) aynı zamanda Joystick (oyun kumandası) olarak kullanılabilmesi üzerinde çalışıyor.

Andronova

Patent resimlerine göre, iPhone’un menü tuşu standart konumundan biraz yukarı çıkarak oyunlarda kontrol imkanı sağlayan Joystick haline dönüşecek. Patentin açıklaması çok detaylı olmasa da, anlaşıldığı karadıyla, menü tuşu neredeyse normal Joystick/oyun kumandasının sağladığı kontrol imkanlarını sunabilecek. Menü tuşunun Joystick gibi kullanılması parmakların kullanımını azaltacağından büyük avantaj sağlayacak.

Kim bilir belki Apple bir sonraki iPhone’da bu Joystick/menü tuşunu kullanabilir, henüz bu konuda net bir bilgi yok. Ancak bu haberimiz şaka değil, Apple’ın gerçek olan bu adımına yönelik patent resimlerini aşağıda görebilirsiniz.

Apples-home-buttonjoystick-patent-applicationApples-home-buttonjoystick-patent-application (1)

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.