Apple, iTunes Match İstasyonlarını Düzenlemeleri İçin Müzik Uzmanlarını İşe Alıyor!

CNET’ten gelen bir rapora göre, Apple şu anda iTunes Match istasyonlarını düzenlemeleri için çeşitli müzik uzmanlarını işe alıyor. Apple’ın bu konudaki insan dokunuşlu tercihi, şu anda internet üzerinden müzik yayınlama piyasasının lideri konumundaki Pandora’nın algoritma temelli metodunun tam karşıtı konumunda oluyor.Pandora çeşitli algoritmaları ve kullanıcalardan gelen geridönüşleri kullanarak hangi şarkının çalınması gerektiğine karar verirken, Apple çeşitli istasyonlarının o müzik türündeki uzmanlar tarafından düzenlenmesini sağlayacak.

teknik destek

Apple bir süredir yeni işe alımlar gerçekleştiriyor ve yeni müzik hizmetlerini başlatmalarına bu kadar az kalmışken, çeşitli radyo müzik programcılarını işe almaya başlamış durumda. Bu programcılar, Latin, metal ve alternatif müzik gibi çeşitli türlerde derin bilgiye sahip olan uzmanlar konumundalar ve her ay çıkan binlerce yeni şarkı arasından hangilerinin öne çıkarılacağına karar vermekle yükümlüler. Söylenene göre sadece radyo programcılarıyla yetinmeyen Apple, aynı zamanda müzik şirketlerinin içerisinden de çeşitli uzmanları transfer etmeye çalışıyormuş.

Bunların yanısıra CNET’in söylediğine göre, Apple büyük müzik şirketleriyle beraber çalışıyor ve piyasa içerisinde “ısı güdümlü” lakabına sahip olan, yani neredeyse patlamaya hazır, fakat tam olarak o noktaya gelememiş şarkıcıları/grupları göz önüne çıkartmayı hedefliyormuş.

itunesradio

Apple, “çalmak için ödeyin” sistemi yerine, satışları ve kişisel tercihleri baz alarak reklamı yapılacak olan albüm ve şarkıları editörlerinin seçmesine izin vermesiyle zaten iTunes Store üzerinde her zaman bir insan dokunuşuna sahip durumdaydı diyebiliriz. Şirket, App Store üzerinde de “Çalışanların Favorileri” ve “Editörlerin Tercihleri” bölümleriyle benzer bir çalışma şekline sahip.

Tüm bunların yanında, söylenenlere göre iTunes Radio, Jared Leto ve Katy Perry gibi ünlü konuk DJ’lere açılıştan itibaren yer vermekle kalmayacak, aynı zamanda Katy Perry’nin yeni albümünden gelen ve sadece istasyonunda yer alacak olan yayınlanmamış yeni bir şarkı gibi kendine has içeriklere de sahip olacak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir