Apple, iTunes Müzik Mağazasını Android’e Taşıyabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son dönemlerde mobil işletim sistemleri için yayımlanan pazar payı raporlarına göz attığımızda iOS işletim sistemli cihaz satışlarında artışa rağmen pazar payında ise bir düşüş söz konusu. Mobil platformun bir numarası Android %80 kullanım seviyesini yakalamak üzereyken, Windows Phone ise her geçen gün büyümesini sürdürüyor.

teknik destek

Android cephesinde yaşanan inanılmaz yükseliş Apple‘ın dikkatini çekerken, şirketin son dönemde düşük kâr getiren iTunes mağazasını Android tarafına taşımak konusunu tartıştığı iddia ediliyor. Google‘ın haliyle Android işletim sistemine ait yerleşik uygulamaları iOS tarafında görmek mümkün. Hatta Google söz konusu uygulamaları belirli aralıklarla güncelleyerek bu platformda verdiği önemi göstermektedir.

Apple ise iOS’a has uygulama ya da özelliklerin Android’e taşınması konusunda muhafazakar bir tutum sergiliyor. Halihazırda hiçbir Apple uygulaması Android tarafında yer almazken, iTunes’ın bu anlamda bir ilki gerçekleştirebileceği tartışılıyor.

Apple,  Spotify ve Google Play Music uygulamalarının her geçen gün artan kâr getirisi ve iTunes cephesinde ise düşen kâr oranı nedeniyle bir hayli mutsuz olduğu görülüyor. Bu sebeple Apple  müzik mağazasını Android kullanıcılarının da hizmetine açabilir.

iPhone’da ekran boyutunun büyümesi, iPhone 5C ile plastik kasaya geçiş gibi delinen bazı kırmızı çizgilerin ardından iTunes mağazasının da Android’e açılması yüksek ihtimal olarak değerlendiriliyor. Ancak bu sürecin ne zaman başlayacağı konusu ise gizemini korumaya devam ediyor.

kaynak: androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!