Apple iTV’nin iOS Sürümü Üzerinde Sona Yaklaşıyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Apple‘ın CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde Apple’ın 2014 yılı içinde çıkartacağı ürünlerin sıralamasını yapmıştı. Apple ürünleri her dönemde tüm dünya tarafından merakla beklenen cihazlar olmuştur. 2014 yılı içinde Apple iPhone 6, Akıllı Saat iWatch, üzerinde çok fazla uğraşılan ve televizyon izleme deneyimine bambaşka bir boyut getirmesi düşünülen Apple iTV bizleri bekliyor. iTV’nin 4K çözünürlük ve buna bağlı içeriklerle gelmesi Apple tarafından çok önem verilen bir konu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple yeni nesil cihazları hakkında ser verip sır vermeyen bir şirket. Özellikle prototip aşamasında olan iPhone 4’ün bir barda unutulmasıyla ürün gizliliği üzerine büyük emekler harcayan Apple bu konuda büyük bir ekip bile kurmuştu. Bu ekipte işini iyi yapmış olacak ki o tarihten sonra çıkan hiç bir iPhone’un görüntüsünü görememiştik.

Apple iTV konusunda oldukça agresif olacak gibi görünüyor. iOS işletim sistemi kullanması beklenen yeni televizyonun UI arayüzü Samsung bir LCD Tv’de denenmeye bile başladığı Ambrosinos Blogundan bizlere sunuldu. Buradaki görüntülerin gerçek olup olmadığı tabii ki bilinmiyor. Dış kaynaklı basında bu resimlerin konsept olabileceği söylense de arayüzlerin görüntüleri her zaman gerçek çıkmıyor mu? Sonuçta bu arayüze ilk sahip olanalar o platforma oyun/uygulama geliştiriciler oluyor. Uygulama geliştiricilerin de hava atmak adına (en son Windows Phone 8.1 sanal butonların sızdırılmasında ki gibi) be u tarz gösterişleri olduğunu hepimiz biliyoruzdur. İşte bundan dolayı ben bu resimlere ve içeriklere oldukça itibar ediyorum. Yazılımın iOS mu yoksa başka bir arayüz mü olacağını şu anda bilemesekte  Siri sesli asistanı iTV’de yer alacak. Bununda muhtemel bir iOS yazılımı olabileceği ihtimalini doğuruyor. Bakalım arayüz sizlerde olumlu bir etki bırakacak mı?

iTV 1
Apple iTV’nin iOS Sürümü Üzerinde Sona Yaklaşıyor
iTV 4
Apple iTV iOS Sürümü

Kaynak: idownloadblog 

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak