Apple iWatch Erteleniyor mu?

Giyilebilir teknolojiler bildiğiniz gibi son yıllarda oldukça popüler. Yıllar evvel başlayan başa takılan özel gözlüklerle oyun içinde bulunma hikayesi 2013 yılı itibariyle sona geldi. Oculus Rift ve Avegant Glyph modellerinin başarısından sonra giyilebilir cihazların yapabildikleri en üst seviyeye ulaşmıştı. Giyilebilir cihazların en popüleri ise kesinlikle Google Glass olmuştur. Google’ın şimdilerde yeni nesil bir gözlük üzerinde çalıştığı ve bunu çok yakında duyuracağı yönünde de bazı bilgiler bulunmakta.

teknik destek

Akıllı telefonlarda ekran boyutları ve performansları arttıkça pil kapasitesi ile ilgili de sorunlar ortaya çıkmış oldu. Bir mesaj yada mail geldiğinde kullanıcılar büyük ekranlı telefonlarını açmak yerine bunları daha kolay şekilde kontrol etme güdüleri oluştu. Bu güdü sonucunda da akıllı saatler hayatımıza girmiş oldu. Özellikle Çin menşeili bir çok akıllı saati piyasada bulmak mümkün. Büyük üreticiler ise akıllı saat sektöründe kendilerine bir yer edinmeye çalışıyorlar. Sony Smart Watch’ın 2. nesil akıllı saati ile hem tasarım hemde pil gücü anlamında şu anda sınıfının en iyisi olarak gösteriliyor. Samsung tarafında ise “her şeyi yapabilen” bir akıllı saat ortaya çıkartılsa da pil anlamında ve bağlanılabilirlik anlamında bir adım geride bulunuyor.

Apple‘ın ise 2014 yılı içinde bir akıllı saat tanıtacağını sağır sultan bile duymuş durumda. Herkesin merak ve heyecanla beklediği bu akıllı saatin kesinleşen bir bilgisi bulunmasa da Apple’a yakın kaynaklar 2 farklı modelin yapılacağını söylüyor. Kadınlar için daha küçük ekranlı, erkekler için biraz daha büyük ekranlı akıllı saat planlayan Apple bu saatte kablosuz şarj teknolojisini de sunmak istiyor.

Tam bu noktada gelen haberlere göre Apple pil tarafında bazı sorunlar yaşadığı için projeyi daha ilerki tarihlere ertelemek durumunda kaldığı söyleniyor. Apple iPod yazılım geliştirme müdürü olan Bryan James’in açıklamasına göre Apple yaşadığı pil optimizasyonundan dolayı projeyi geliştirmek için daha fazla enerji harcamak zorunda. Tüm enerjisini belki de iPhone 6 için harcamak isteyen Apple, diğer firmaların yaptığı “kervan yoldayken düzülür” mantığını benimsemeyerek iWatch akıllı saatini iPhone 6 lansmanından sonra tanıtacakmış gibi görünüyor.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir