Apple iWatch ile Zamana Hükmedecek

Akıllı telefonların hayatımıza girmesine iyice alıştığımız şu günlerde üreticiler yeni akıllı cihazlar peşinde. Sony ve Samsung yaptığı akıllı saatler ile sektörün tek hakimi olarak görülüyor.

Sony Smart Watch serisi ile, Samsung’ta Galaxy Gear serisi ile akıllı saatleri belli bir noktaya getirdi. BElli bir nokta diyorum çünkü bir akıllı saatin en önemli özelliği şüphesiz ki şarj süresidir. Galaxy Gear ortalama 1 gün süren batarya durumu ile her akşam şarja takılması gereken oldukça kalın bir saat olarak dikkat çekiyor. Samsung Galaxy Gear için sadece erkekleri düşünmüş olmalı diye düşünüyorum. Özellikle saati bir arkadaşım vasıtasıyla gördüğümde kalınlığı ile beni oldukça şaşırtmıştı. Sony Smart Watch 2 ise hem tasarımı hemde batarya durumu ile bir kaç adım önde yer alıyor. Öncelikle daha ince ve daha narin bir yapıya sahip. Unisex olarak tasarlandığını da anlayabiliyorsunuz. Su geçirmez özelliği ise bir saatte olmazsa olmaz bir durum değil mi? Galaxy Gear’ın, Smart Watch 2’den tam 2 kat daha pahalı olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Akıllı telefon pazarında bambaşka bir yere sahip olan Apple‘ın 2014 yılı içinde (muhtemelen sonbaharda iPhone 6 lansmanında) bir akıllı saat tanıtacağını Tim Cook birinci ağızdan dile getirmişti. Tim Cook yaptığı açıklamasında 2014 yılı içinde 4K çözünürlüklü bir LCD TV tanıtacağını da açıklamıştı. Apple CEO’su Tim Cook’un yaptığı ayrıntılı açıklamayı daha önce yazmıştık. Ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz.

Apple yeni saatinin adını iWatch olarak belirledi ve bunun patentlerini de bir çok ülkede onaylattı. Saatin hem boyutları hemde pil gücü konusunda şu anda bir bilgi olmasa da geçtiğimiz günlerde Apple’ın hem bayanlar hemde erkekler için 2 farklı model yapabileceğinin haberini yapmıştık. Erkekler için 1,7 inç, bayanlar için 1,3 inç ekran boyutunu tercih etmesi muhtemel olan firma; pil konusunda ise tam bir bilinmezlik içinde. Apple yine olaya inovatif yaklaşarak şarj sorununu hiç yapılmamış bir şekilde çözmeyi planlıyor.

Kablosuz şarj teknolojilerinde sona gelen Apple hem iPhone 6’da hemde yeni akıllı saati iWatch’ta bu teknolojiyi kullanarak şarj sorunu kökünden çözmeyi planlıyor. Bu teknoloji ile eve girdiğiniz andan itibaren kendi kendine şarj olacak olan saat ve telefonun akıll cihazların en büyük sorunu olan şarj probleminin de önüne geçeceğini var sayabiliriz. Bu sıralar iPhone almayı düşünüyorsanız size bir süre daha beklemenizi ve iPhone 6’yı görmenizi içtenlikle tavsiye ediyorum. Zira 4 çekirdekli 64 bit destekli 2 GB sistem bellekli ve iOS 8 illetim sistemine sahip olması beklenen iPhone 6’yı gerçekten çok merak ediyorum. Bununla birlikte satılması planlanan iWatch ise akıllı saat teknolojisine bambaşka bir boyut kazandıracaktır.

Kaynak: iphonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir