Apple iWatch Söylendiği Kadar İşlevsel Olmayabilir!

blank

Son yıllarda heme hemen tüm üreticiler giyilebilir teknolojilere yatırım yapmaya başladı. Sony gibi dünya devi bir firmanın bile bilgisayar sektöründen çekilme kararı aldığı şu günlerde tablet, telefon ve akıllı saatlerin önemi gitgide daha fazla artmaya başladı. Akıllı telefonlarda hem performans hemde dizayn anlamında oldukça iyi bir noktada bulunan üreticiler konu akıllı saatlere geldiğinde ise pil sorununa takılıp kalıyorlar.

teknik destek

Sony ve Samsung’un kısmen başarılı olduğu bir dal olan akıllı saat pazarında Apple‘da kendine yer arıyor ve 200 kişilik Ar-Ge grubuyla bu saatin geliştirilmesi için çalışıyor. Amerikan Sağlık Örgütü ile belli patentler üzerinde anlaşan Apple, Philips’ten Consumer LifeStyle Uyku Araştırma Programı ve Beyin Vücut Davranış Grubunda baş araştırmacısı olan Roy Jem Raymann’ı bünyesine katmıştı. Ciddi bir ekiple yenilikçi bir akıllı saat üzerinde çalışan Apple, iWatch adı verilecek saat ile sınırları zorlaması bekleniyordu.

Apple iWatch
Apple iWatch Söylendiği Kadar İşlevsel Olmayabilir!

MobiHealthNews isimli sitenin haberine göre Apple’ın akıllı saati ne nabız ölçebilecek, nede söylendiği gibi kan şekeri ölçümü yapabilecek. Bu tarz bir beklenti içine giren kullanıcılar için kötü bir haber olan bu gelişmenin gerekleri yansıttığını söylemek ise yanlış olmayacaktır. Biometrik tarayıcı ile kan şekeri ölçümü mümkün olsa da bunun bir akıllı saate entegrasyonu ve bu saatin pil gücünün bunu yapabilmesi şimdilik zor görünüyor. iWatch’ın Healthbook arayüzünün adım sayma, hareket kontrolü, ilaç zamanlarını belirtme gibi temel sağlık işlevlerini yerine getirebileceğini belirten site beklentileri asla karşılayamayacağını söylüyor. iWatch’ın bir iPhone’a ihtiyaç duymasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Peki siz bir akıllı saatten genel anlamda ne bekliyorsunuz?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!