Apple Japonya’da iPhone Satış Rekoru Kırdı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi birbirleriyle mücadeleye devam ederlerken bazı ülkeler Android bazı ülkelerinde iO işletim sistemini kullandığına şahit olmaktayız. Örneğin Android işletim sistemi İspanyada %88 oranında tercih edilirken iOS cihazlar sadece %7,6 oranında tercih ediliyor.

Andronova

Japonya’da faaliyet gösteren NTT Docomo GSM Operatörünün yaptığı açıklamaya göre ise bu durum tam tersi şekilde J:aponya’da görülmekte. Yapılan araştırmaya göre iOS cihazların Japonya’da kullanım oranları geçtiğimi yıla göre %11,1 büyüyerek %36,6’lık kullanım oranlarına ulaştı. NTT Docomo’nun verilerine göre geçtiğimiz yıl %25,5 olan kullanım oranları artık her 3 telefondan birinin iPhone olmasıyla sonuçlandığını ortaya çıkartmakta.

NTT DoCoMo Starts To Sell Apple New iPhone 5S And iPhone 5C

Kaliteli ürünleri ve ayrıntıya verdikleri önem ile ortaya çıkan Japon halkının sırasıyla hangi telefonları tercih ettiğini de sizlere bildirelim

  1. %36,6 ile Apple
  2. %13 ile Sharp
  3. %12,3 ile Sony ve “ironik” bir şekilde son sırada
  4. %5,7 ile Samsung bulunuyor.

Ortalama telefon fiyatının 600 dolar olduğu bir işletim sisteminin bir ülkede böylesine çok satılması İspanya’da ki ortalama 200 dolara satılan Android işletim sistemine sahip telefonlardan daha önemli olduğu kulislerde konuşulmakta. Bir bloggerın bu konuda ki sorusunu sizlere soralım. “İspanya’da %88 olan Android ekosisteminde fiyatı 600 doları geçen telefonların % miktarı iOS’un %7,6 sından daha düşük müdür?” diye bir soru var. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın