Apple Kavisli Ekran Peşinde!

blank

Apple iPhone 6 için eminim ki şu anda belli bir tasarım noktasına gelmiş ve üretim konusunda da Foxconn ile görüşmelere başlamıştır ama Apple bundan sonraki iPhone 7, iMac, iMac Air Mouse gibi ürünler için kavisli ekran teknolojisini bizlere sunmaya hazırlanıyor. Apple’ın geçtiğimiz günlerde kavisli ekran için USPTO’ya (United State Patent and Trademark Office) yaptığı müracaat kabul edildi.

teknik destek

LG ve Samsung kavisli ekran teknolojisinin peşinden giderken dışa bükümlü kavisli ekranların daha büyük bir kullanım alanı oluşturacağını düşünen Apple, ekran yatırımını bu yönde yapıyor. Kavisli ve bükülebilir ekranların mobil platformlarda oldukça gereksiz olduğunu düşünsem de Apple’ın aldığı patente ait fotoğrafları aşağıda sizlere sunuyorum.

Apple Kavisli Ekran 1

Apple Kavisli Ekran 2

Bu ekranın kısaca özelliklerinden bahsetmek gerekirse en altta yer alan ekranın hem düz yapıda hemde kavisli yapıda olabileceği ön görülüyor. Düz ekranın üstündeki yapının bir ayna görevi göreceği ve ince bir filimle dokunmatiğinin hassaslaştırılması amaçlanıyor. Alttaki resimde ise yeni nesil ekranların tamamen kavisli olduğu bir tasarım söz konusu. Bu ekranların boyutunun 4,7 inç ile 5,5 inç arasında olacağını da belirten Apple’ın daha büyük iPhone yapması iPhone 7 ile birlikte kesinleşmiş gibi duruyor.

Apple’ın yeni nesil iPhone’da retina display 4,7 ,nç bir ekran yapacağı yönünde oldukça fazla haber okumaktayım. Android eko sisteminde standartlaşan 5 inçten daha büyük bir ekran bekleyen Android’ten sıkılan kullanıcıları 4,7 inç ekran ne kadar tatmin edecek bunu hep birlikte göreceğiz. Peki sizce iPhone 6 kaç inç olmalı?

Kaynak: iPhonehacks

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!