Apple kimliği e-posta adresini değiştirme

iPhone kullanıcılarının oluşturduğu Apple kimliği hesaplarına ait e-posta adreslerini nasıl değiştirebileceklerini bu haberimizde resimli olarak anlatacağız. Apple ID değiştirme!

Andronova

Apple firmasının üretmiş olduğu cihazları kullanabilmek için muhakkak bir Apple Kimliğinizin olması gerekmektedir. Eğer Apple kimliğinize tanımlamış olduğunuz e-posta adresinizi değiştirmek isterseniz aşağıdaki adımları uygulayarak değiştirebilirsiniz. 

Apple Kimliğinizi oluştururken kurumsal e-posta adresinizi kullandıysanız iş değişikliğinden sonra sıkıntı yaşamamak için Apple kimliğinize tanımladığınız e-posta adresinide değiştiriniz.  E-posta adresinizi değiştirebilmeniz için ilk olarak icloud sitesine giriş yapmanız gereklidir.

Apple e-posta adresini değiştirme

  • icloud.com sitesine giriş yaparak karşınıza gelen ekrana Apple kimliğiniz ve şifrenizi yazarak giriş yapınız.
  • icloud sistemine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan iCloud Ayarları bölümüne giriş yapınız.

Apple kimliği e-posta adresini değiştirme

  • iCloud ayarlarınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekranda bulunan Apple Kimliği Yönet yazısına tıklayınız.

Apple e-posta adresini değiştirme

  • Yukarıdaki bölüme tıkladığınızda site sizleri  //appleid.apple.com adresşne yönlendirecektir. Karşınıza gelen ekranda tekrardan apple kimliğiniz ile hesabınıza giriş  yapınız.

apple id mail adresini değiştirme

  • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra karşınıza gelen ekrandan Düzenle yazısına tıklayınız. 

Apple kimliği e-posta adresini değiştirme

Bu işlemden sonra apple kimliğinizin altında bulunan değiştir yazısına tıklayınız. Karşınıza gelen kutucuğa yeni e-posta adresinizi yazınız. E-posta adresinizi yazdıktan sonra Bitti yazısına basınız. Bu işlemden sonra Apple vermiş olduğunuz yeni e-posta adresinize doğrulama linki gönderecektir. Bu linke tıkladığınızda vermiş olduğunuz e-posta adresiniz aktif olacaktır. 

apple hesap değiştirme


Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 14:02

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın