Apple, Kişisel Asistan Uygulaması Cue’yu Satın Aldı!

blank

Söylenene göre Apple, bir kişisel asistan uygulaması olan Cue‘yu satın aldı. Cue servisi kapatıldı ve uygulama App Store’dan çekildi. Kullanıcının günüyle alakalı olarak e-postasından, takvim randevularından, hatırlatıcılarından ve benzer uygulamalarından bağlama bilinçli olarak bilgi çeken Cue’nun çalışma prensibi aynı Google Now gibiydi. Uygulama, gerekli bilgileri almak için Google, iCloud, Dropbox, Evernote ve bunların benzeri diğer servislere bağlanabiliyordu.

teknik destek

Apple’ın konuyla alakalı CNET’e verdiği yorum oldukça ihtiyatlı. Anlaşmanın gerçekleştiğini kabul eder şekilde konuşan Apple sözcüsü şöyle diyor:

“Apple zaman zaman kendinden küçük teknoloji şirketlerini satın alır ve genelde bu durumlarla ilgili amaçlarımızdan ya da planlarımızdan bahsetmeyiz.”

Cue’nun satn alınması, Apple’ın iOS bildirim merkezindeki “Bugün” bölümünü iyileştirmesine olanak sağlayabilir. “Bugün”, halihazırda yer zamana göre takvim bilginizi göz önüne serebiliyor ve sık ziyaret ettiğiniz yerlere bulunduğunuz noktadan seyahat etmenin ne kadar süreceğine dair bilgi bile verebiliyor. Cue’nun becerilerini eklemek, bu hizmeti olduğundan da yararlı hale getirebilir ve servisin Cue’nun hiçbir zaman olamayacağı kadar iyi kullanılabilmesini sağlayabilir: iOS’la derin bir şekilde entegre edilmiş halde. Eğer Apple gerçekten Cue’yu satın aldıysa, bu durumun getireceği olası ek özellikleri, gelecekte ortaya çıkacak olan büyük bir iOS güncellemesinden önce büyük ihtimalle göremeyiz.

cue ss

Kaynak: iMore

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!