Apple Kullanıcıları iOS 7’yi Kabullenemiyor

Geçtiğimiz Haziran ayında tanıtımı yapılan İOS 7 daha çıkmadan Apple mobile cihaz kullananları 2’ye ayırdı. Her ne olursa olsun Apple 700 milyon cihaza kötü bir güncelleme çıkartacak değildi diye düşünüyorduk. Güncellemenin telefonlara ve tabletlere verilmesinden sonra çevremde ki bir çok arkadaşım beni arayarak “eski sürüme nasıl döneceğiz?” sorusunu sormaya başladı. Böyle bir işlem yazılımsal olarak yapılabilir olsa da Apple bu tarz bir işlemden sonra telefonların yada tabletlerin garanti dışı kalacağını bildiriyor. Kullanıcıların çoğuda bu durumdan korktukları için sevmeseler de kaderimse çekerim! diyerek bu durumu sineye çekiyorlar.

Andronova

Android eko sisteminde 4.4 sürümünün tanıtımı yapılacakken geçtiğimiz yılın amiral gemisi telefonlarının (Note 2, Galaxy S3) bile 3 sürüm geriden geldiği bir ortamda; tek çekirdekli 512 mb ram’li telefonların (iPhone 4) bile güncelleme aldığı başka bir ortamdaysa İOS 7 güncellemesinin beğenilmemesi biraz şımarıklık olmuyor mu? Tahminimce İOS 7 ile ilgili bu kadar spekülasyon yapıldığı için İOS 7′ ye geçiş beklenildiği gibi gitmiyor. Kullanıcılar helen kullandıkları İOS 6’da kalmaya devam ediyorlar.  İOS 5’ten İOS 6’ya geçiş İOS 6’dab İOS 7’ye geçişin çok ilerisinde indirme rakamlarına ulaşmıştı. Millennialmedia araştırma firmasının rakamları da bunu gösteriyor. Şu anda İOS 7’ye geçme yüzdesi %73 seviyelerinde benim tahminim artık bu yüzdenin daha fazla artmayacağı yönünde. Geçen geçti ama kalan %27 güncellemenin sonucu bekleyen bir grup akıllı! gibi geliyor. Aşağıdaki tabloda Millennialmedia’nın hazırladığı tabloda da İOS 7’nin ne denli başarılı olduğunu görebiliyoruz. Peki siz İOS 7 ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

ios6vsios7

Kaynak: macrumors

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.