Apple Mac Book Air Sahipleri Veri Kaybı ile Karşı Karşıya

sonra Apple 2012 Haziran ve 2013 Haziran tarihleri arasında alınan Mac Book Air laptopların  flash depolama birimlerinde veri kayıpları yaşanabilecek bir sorun tespit ettiğini açıkladı. Apple bu sorunun çok az cihazda yaşandığını belirtse de “kritik” adı ile duyurduğu bu uyarıyı tüm Mac Book Air sahiplerinin dikkate almasını öneririm.

Andronova

Yapmanız gereken şeyse çok basit  support.apple.com/kb/DL1690 MacBook Air Flash Storage Firmware Update 1.1′ i yüklemek. Bu güncelleme ile program flaş depolama alanındaki bozuklukları denetliyor ve sorun olup olmadığına bakıyor. Sorun varsa -ki umarım yoktur; program sizi MacBook Air Flash Depolama Sürücüsü Yenileme Sayfasına yönlendiriyor. Program otomatik olarak bunu yapamazsa sayfaya apple.com/support/macbookair-flashdrive/” ulaşabilirsiniz. Buradan Apple’a sorunu yazarak değişimi isteyebiliyorsunuz. Ülkemizde 2012 yılı içinde alınan ürünlerin garantisi hala devam ettiği içinde ücretsiz değişim yapılıyor. Mac Book Air’ınızı Apple servise göndermeden evvel bütün verilerinizi bir yere kaydetmenizi öneririm; çünkü bu değişim sırasında bütün verileriniz silinecektir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.