Apple Maps PrimeSense ile Yeniden Doğuyor!

blank

Apple, Google ile tam bir işbirliği içinde çalışıyordu. Hatta Android işletim sistemi çıktığı günlerde bile Apple Google ile olan ilişkilerine devam etmişti. Apple, Android işletim sistemini pek ciddiye almıyordu ama daha sonra Samsung Galaxy S ile işler birden terse döndü. O dönemde çıkan iPhone 4’ten daha iyi performans veren ve marketi her geçen gün büyüyen Android işletim sistemi bir anda iOS’u geçivermişti. Google CEO’luğu yapan Eric Schmidt ise o dönemde hem Google’da hemde Apple’da yöneticilik yapıyordu ve Apple, Schmidt’ten tarafını seçmesini istedi. Hikayenin geri kalanını zaten hepiniz biliyorsunuz…

teknik destek

Apple bu dönemden sonra Google ile olan bütün beşeri ilişkilerine son verdi. iOS 6 ile birlikte telefonlarından ve tabletlerinden Google Maps uygulamasını kaldırıp kendi haritalar uygulamasını yerleştirdi. Youtube uygulamasının kendini geliştirmediğini ve sistemde gereksiz bir yük oluşturduğunu söyleyerek yine iOS 6’da bu programa da yer vermedi. Google arama kutusunu seçmeli olarak kişisel tercihe bıraktı. Google ise app Store için hem Maps hemde Youtube uygulamasını geliştirdi ve mükemmelde oldu.

Apple Maps, sorunlarıyla gelen bir harita uygulamasıydı. Bir  çok hatanın bulunduğu bu uygulama Apple tarafından defalarca güncelleme alarak kendini düzeltmeye çalıştı ama asıl performansına iOS 7 ile birlikte kavuştu. Apple Maps şu anda tam anlamıyla çalışıyor ve hatalarda çok büyük ölçüde düzeltildi. iOS Bölüm Başkanı Scott Frostall ve Apple Parekende Satış Başkanı John Browett, Apple Maps’in başarısızlığından sonra işten ayrılmak zorunda bırakılmışlardı. Hatırlarsanız Tim Cook bu Apple Maps’in başarısızlığı sonrasında bir özür mektubunu yayınlamıştı.

iOS 7 ile birlikte tüm bunları geride bırakan Apple geçtiğimiz günlerde Microsoft’un oyun konsolundaki kamerayı (Kinect) yapan irma PrimeSense’ı satın almıştı. Bizde bunu sizlerle buradan paylaşmıştık.  Apple yeni 3 boyut firması ile Apple Maps’i çok daha ileriye taşıyacak. Aşağıda gördüğünüz video için Prime Sense’in bu videoyu Tim Cook’a gösterdikten sonra şirketin satışının gerçekleştiği yönünde bir dedikodu var. Bu videoyu izleyen Apple CEO’su bu teknolojiye sahip olarak bunu iOS 8 ile birlikte tüm iOS platformuna vermeyi planlıyor. Videoyu izlediğimde bende hayretlere düşmüştüm, gerçekten PrimeSense firması inanılmaz bir iş çıkarmış gibi görünüyor. Google’ın bu 3D ölçeklendirmesine nasıl cevap vereceğini ileriki günlerde göreceğiz. Gelin bu inanılmaz videoyu birlikte izleyelim.

y31KO9bcgQ8″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kayank: idownloadblog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!