Apple Neyin Peşinde?

Apple kendi Maps uygulamasını hayata geçirdiğinde fahiş hatalar ve yanlışlıklar dolayısıyla çok eleştirilmiş, uygulamayla dalga geçen ya da uygulamanın korkunç yönlerini gösteren pek çok video sosyal paylaşım sitelerinde popüler olmuştu.  Hepimiz hemfikir olmalıyız ki uygulama ilk günkü haline göre çok daha iyi durumda ve Apple belli ki bu alanda gelişmeye devam etmek istiyor. (Google Maps’le halen yarışabilmesi mümkün değil).

Andronova

Geçtiğimiz hafta içerisinde Silikon Vadisinin(Aklınıza gelebilecek pek çok Teknoloji devinin ana merkezlerinin bulunduğu bölge) de yer aldığı Kaliforniya Eyaletinde Google’ın Street View için kullandığı arabasına andırır bir araba sokaklarda dolaşırken tespit edildi. Bu arabanın Apple’a ait bir araç olduğunun anlaşılmasının ardından akla yeni sorular gelmeye başladı… Acaba Apple neyin peşinde? Navigasyon sistemlerini düzeltmeye mi çalışıyorlar yoksa bu akıllı araç teknolojisiyle ilgili bir adım mı?

Aracın üstünde sanki bisiklet taşımak için yapılmış olan ek bölüm aslında kameralardan oluşuyor. Aracın önünde ve arkasında ise mesafe ölçer ve farklı açılarda yüksek çözünürlükte  fotoğraf çekebilecek sensörlü kameralar mevcut.

Yerel haber sitelerine göre Google’ın akıllı araba, street view gibi çalışmalarının benzerlerini Apple’da yapmak için kolları sıvamış durumda ve bu nedenle teknolojik donanımlı araçlarla şimdiden Kaliforniya’yı karış karış dolaşıyorlar.

İlerleyen günlerde Apple’ın planları gün yüzüne çıkarsa yine buradan sizlere ilk duyuran bizler olacağız…

Not: Siyah araç Apple’ın aracı olup aşağıda karşılaştırma yapılabilinsin diye Google’ın aracının resmi de konmuştur.

applecar_3187854b

street-view-car-640x360

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.