Apple Öyle Bir Firma Satın Aldı ki…

media 16139

Apple son dönemde teknolojisini gelişimini kendisine uygun gördüğü firmaları ya alıyor yada ortak olmayı tercih ediyor. Bu strateji şirketler için biraz pahalıya kaçsa da Ar-Ge yatırımı yapmadıkları ve hazır çalışan bir sistem satın aldıkları için bir noktada kara da geçmiş oluyorlar. Bütün büyük şirketler küçük teknoloji şirketlerini tüm dünyada araştırıyor ve bunlarla bağlantıya geçerek büyük miktarda paralara satın alıyorlar. Bunun en çok bilineni Microsoft’tur. Microsoft Windows için tehdit gördüğü her kişiyi yüksek maaşlarla bünyesinde çalışmaya alıyor.

teknik destek

Apple’da İsrail’li teknoloji ve 3D sensör üreten PrimeSense firmasını satın aldı. Firma gerçekten de geleceğin teknolojileri üzerine yatırım yapıyor. Özellikle Samsung TV’lerde bulunan el ile uzaktan kontrolün çok ötesinde özellikler sunuyorlar. Bu şirketin Kasım ayında çıkacak ve 4K çözünürlüğe sahip olacağı bilinen Apple TV’lere farklı bir kullanıcı deneyimi yaratmak için alındığı düşünüyor. Kasasında milyarlarca dolar nakdi bulunan Apple PrimeSense firmasını 350 milyon dolar gibi rekor bir fiyatla satın aldı. Apple kaz gelecek yerden tavuk esirgememiş gibi duruyor.

3D Algılama Sesörlerinin hayatımızda nasıl kullanılacağı ile ilgili de bir tanıtım filmi hazırlayan PrimeSense’in akıl almaz videosunu gelin hep birlikte izleyelim. iPhone 6’da bu firmanın teknolojilerini görme imkanımız şimdilik yok ama iPhone 6S ve sonrası cihazlarda bu teknolojiyi mutlaka ceplerimizde göreceğiz.

zXKqIr4cjyo#t=162″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın