Apple Perakende Mağazası Apple Store’lardan Daha Fazla Kar Elde Etmek İstiyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ülkemizde açılışı yılan hikayesine dönen Apple Store nihayet açıldı ve müşterilerine hizmet vermeye başladı. Apple Store’lar tüm dünyada teknoloji marketten daha çok deneyimleme alanları olarak görülmektedir. Hatta bu işe asıl Apple sebep olmuştur; çünkü özellikle Amerika’da test telefonları ile görüşme bile yapabilmek mümkündür. Geniş oturma alanları ve “gerçekten biligili” çalışanları ile her ürünle ilgili bilgi alma ve deneyimleme yapma imkanınız Apple Store’lar da her zaman vardır.

Lakin Apple Store’lar tüm Apple ürünlerinin satışlarına sadece %20 oranında katkı sağlayabilmektedirler. Milyon dolarlara açılan ve Apple’ın kendi öz sermayesi olan bu alanların toplam satış rakamına daha fazla katkı yapması için yakın bir dönem önce Apple’a katılan eski Burbery CEO’su Angela AHRENDTS, Apple’a Satış Direktörü olarak atanmıştı.

1287041-angela-ahrendts

Angela AHRENDTS ise bir an önce kolları sıvadı ve Amerika’nın en büyük GSM Operatörlerinden biri olan T-Mobile ile masaya oturdu. Bundan böyle T -Mobile’ın 200’ü geçen Apple Store mağazalarında kendisi için kontratlı telefon satışı yapabileceği ortaya çıktı. T-Mobile kendisinden kontratlı bir şekilde alınan telefonlara 50 dolarlık indirim yada iTunes hediye kartı vereceğini açıklayarak herkesi Apple Store’lara çağırıyor.

Bu yöntem ile Apple Store’lara hareket getirmeyi amaçlayan Angela AHRENDTS’in başarılı olup olamayacağını ise zaman içinde göreceğiz. Peki bu indirim ve kampanyalar bizim ülkemizde de olur mu derseniz üzülerek size Hayır cevabını vermek durumunda kalırız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir