Apple RED’e Boyandı!

Andronova

Apple dünyanın en değerli teknoloji firması olmasının ağırlığını gerçekten çok iyi taşıyabiliyor. Bunun en önemli göstergesi de çevreye ve insanlara gösterdiği saygıdır. Apple sırf elektrik harcamalarının önüne geçmek için Güneş Çiftlikleri kurmuştu. Apple’ın sosyal projelere duyarlılığı ise başka bir boyutta. Apple şu ana kadar çeşitli sosyal projelere 225 milyon dolar para ayırmış.

Bu gün Dünya AİDS günü ve her yıl 500 bebek AİDS’li doğuyor. Bu durumun önüne geçmek için yapılan çalışmaların 2015 yılına kadar tamamlanması ve 0 rakamına düşmesi hedefleniyordu. Sotheby’s sivil toplum kuruluşunun yaptığı son açıklamaya göre bu rakamdan biraz uzaklaşılsa da herşey bitmiş değil. Bu hedefe ulaşmak için daha sıkı çalışılacağı ve mutlaka bu rakama ulaşılacağı belirtiliyor. Bunun içinde geçtiğimiz günlerde Apple çalışanları, U2, Madonna gibi dünyaca ünlü kişilerin katıldığı bir organizasyonda bazı tasarım ürünleri açık arttırma ile RED (AİDS ile Mücadele) sivil toplum kuruluşuna yardım yapılması amacıyla satışa çıkartıldı.

Jony Ive ile yakın arkadaşı endüstriyel tasarımcı Marc Newson’ın beraber tasarladığı, türünün ilk ve tek örneği kırmızı renkli Red Mac Pro için 60.000 dolardan açık arttırmaya sunulan bilgisayar bu bağlamda bir rekor kırarak 977.000 dolara satıldı.

macpro1 red

Yine aynı grubun RED için hazırladığı altından yapılmış iPhone kulaklığı EarPod ise 461.000 dolardan alıcı bulmuştu. Apple kendi sitesinden de insanlara RED ürünler sunuyor. Ülkemizde de  satın alarak sizinde katkınızın olabileceği bu önemli sosyal projeye katılmak için buraya tıklamanız yeterli.

goldearpods2

Apple RED sosyal projesine destek olmak amacıyla AİDS haftası nedeniyle Apple Store’larda ki elma logolarını kırmızıyla kaplıyor. Yapılan bu çalışma ile gözümde biraz daha büyüyen Apple’ın sadece bu yardım kuruluşuna 2006 yılından beri 65 milyon dolar yardım yaptığını da hatırlatmak isterim. Herşeyin işlemci, ram, ekran çözünürlüğü gibi şeyler olmadığını bizlere gösteren Apple’a kendi adımıza teşekkür ediyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir